10:09 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Ühiskond
lühendatud link
4310

Pirita-Merivälja-Viimsi kandist laekub teateid agressiivsest koerast, kes ründab ootamatult

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Viimane teade ja avaldus pildil oleva koera rünnakust laekus Munitsipaalpolitseile täna. Vahejuhtum ise leidis aset jaanipäeval Väina-Viimsi tee ristmikul, kus koer ründas jalgrattasõidul olnud meest ja tema 6-aastast tütart, teatab Mupo. 

„Jõudsime Meriväljal Väina ja Viimsi tee ristmikuni, kui märkasime suurt vabalt kulgevat koera, kes liikus meie poole. Jäime seisma, tulime jalgratastelt maha, jälgides samal ajal koera liikumist," kirjutab avalduse teinud kannatanu, väiketüdruku isa.

Händler Marina Tofantšuk
© Sputnik / Вадим Анцупов

Edasi toimus kõik väga kiiresti — koer lähenes ja ründas.

„Suutsin ennast paigutada koera ja lapse vahele nii, et rünnatuks osutusin (õnneks!) mina. Kukkusin ja tegin valju häält, mille peale koer lasi lahti. Seejärel tõusin ja ratast meie vahele jättes, tõrjusin looma," kirjeldas mees olukorda.

Väidetavalt on sama koer rünnanud inimesi ka mujal lähikonnas sh väikest poissi Jussi õlletoa lähedal.

Munitsipaalpolitsei Pirita tugipunkti inspektor Anne Järve on hetkel piirkonnas koera otsingul. Järve sõnul on tegemist vägagi alarmeeriva olukorraga, sest mõlema juhtumi puhul on episoodis osaline ka väike laps, kelle psüühikale jätab koerarünne sügava haava, mis ei pruugigi lõplikult paraneda.

Järve lisas, et koeraomanik ei pruugi teadagi, et tema koer on põhjustanud raskeid ründeid.

„Koerad on erinevad, pole üldse välistatud, et kui koeraomanik koju tuleb, on lemmik kenasti kohal ja pai nägu ees. Niipea, kui omanik kodust lahkub, on ka peni väljas ja pahategusid tegemas. Selliseid juhtumeid on minu tööloleku ajal ette tulnud".

Kui Te näete pildil olevat koera, palun helistage Varjupaikade MTÜ Tallinna loomade varjupaika tel. 5 141 431 või Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti korrapidajale 14 410 (24/7)," pöördub Mupo.

Koera omanikul võtta koheselt ühendust Munitsipaalpolitsei korrapidajaga tel. 14410 või Pirita tugipunkti inspektori Anne Järvega tel. 53007449.

Samal teemal

Tubli politseikoer Urri läks pidulikult pensionile
Loomaarmastajad üllatasid linlasi rongkäiguga
Eesti loomapiinamise juhtum jõudis Soome meediasse
Tuleb esimene inimeste ja loomade ühine doonoripäev
Ilutulestiku ajal tasub lemmikloomale siseruumides seltsiks olla
Tagid:
vigastatud, ründaja, ohtlik, koer, lapsed, MUPO, Viimsi, Pirita

Peamised teemad