05:26 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
3020

Õllesummer on iga aasta juulikuus Tallinnas toimuv vabaõhufestival, kus mitmekesist meelelahutusprogrammi rikastatakse erinevate rahvusköökide söögi- ja joogipoolisega

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. Muusikasõprade suve suursündmus Õllesummer tuleb taas ning see aasta kutsutakse inimesi üles kodumaistele ja maailma staaridele kaasa elama vähesema alkoholiga. Selle asemel on Eestis esmakordselt võimalik janu kustutada ainulaadse meetodiga kättesaadud eheda Obrigado kookosveega ning sellest valmistatud kokteilidega, kutsub Obrigado maaletooja Endrik Kõverjalg.

Alkoholiaktsiis ikkagi tõuseb, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Obrigado on loonud ainulaadse põllumajandustootmise viisi, kasutades igal palmil isiklikku triipkoodi, mis aitab täpselt monitoorida, kuidas puu kasvab ja mida vajab. Kookosvee pähkli seest kättesaamiseks kasutatav ainulaadne meetod, ilma giljotiini kasutamata, ei lase veel kokku puutuda õhu ega valgusega. See tähendab, et sellele ei pea midagi lisama ning saab nautida parima maitsega ja värskeimat kookosvett.

"Olen palju reisinud ning üks mu lemmikuid tegevusi on seal unustada ära kõik töö- ja muremõtted ning rannas peesitades otse värskest kookosest kookosvett juua. Tahtsin, et saaksin seda tunnet ka tihemini Eestis meenutada ning ka teistega jagada. Seni on olnud ka kõik sõbrad meeldivalt üllatunud selle maitse ehedusest," ütleb Kõverjalg.

"See on hea uudis ka figuurisõpradele, sest erinevalt alkohoolsetest jookidest sisaldab vähe kaloreid ja on väga värskendav. Samuti on joogis suur c-vitamiini ja kaaliumi sisaldus, mis teeb selle suurepäraseks janukustutajaks aktiivsetele inimestele," selgitab Kõverjalg.

Festival toimub 5.-8. juulini

Legendaarne Baltimaade ja paljude muusikasõprade jaoks suve suursündmus Õllesummer Festival toimub sel suvel 24. korda ning seal esineb üle 100 kohaliku artisti, teatavad korraldajad.

Festival lubab ka sel suvel suurepäraseid artiste! Eelmisel aastal esines legendaarne The Prodigy ja Briti popstaar John Newman, varasemalt on esinenud Pet Shop Boys, Moby, Franz Ferdinand, Calvin Harris, Placebo, Mika, the Cardigans, Scissor Sisters, Manic Street Preachers, Bastille, Hurts, Alphaville jpt.

Peakorraldaja Marje Hansar lubab, et selle aasta festival ei jää sugugi alla eelmisel aastal toimunud suve suurpeole: "Räägime hetkel bändidega aktiivselt läbi ja klapitame kuupäevasid tuurikavadega paika. Esimesed välisartistide nimed avalikustame uuel aastal."

Tagid:
vabaõhufestival, kokteil, kookos, õlu, alkohol, Obrigado, Õllesummer, Eesti, Tallinn

Peamised teemad