14:50 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Ühiskond
lühendatud link
2210

Tartu Anne kanali ääres võtab 3. juulist 11. augustini taas koha sisse rannaraamatukogu, pakutakse kirjandust nii eesti, vene kui ka inglise keeles

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Lisaks tavapärasele lugemisvarale pakub linnaraamatukogu tänavu rannas laenutamiseks ka rannamänge ja kutsub lapsi osalema aktiivsusmängus. Rannaraamatukogu on avatud ilusa ilmaga esmaspäevast reedeni kell 12–18, teatab Oskar Lutsu nim. linnaraamatukogu pressiteate vahendusel.

Traditsiooniliselt laenutavad noored malevlased rannas iga päev värskeid ajalehti ning erinevaid ajakirju ja nipiraamatuid. Raamatuvalikus on kergemat sorti meelelahutuslik kirjandus ja kindlasti leidub sirvimiseks aegumatuid koomikseid ja anekdoote nii suurtele kui väikestele huvilistele. Lugemiseks pakutakse kirjandust nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Esimest korda on lugemisvalikus ka väike kogus populaarsemat uudiskirjandust nii noortele kui ka täiskasvanutele, seega tasub igal juhul pilk peale visata. Kui raamatut rannas läbi ei jõua lugeda, võib rannaraamatukogu templiga varustatud teose koju kaasa võtta ja järgmine kord tagastada randa või lähimasse raamatukogu tagastuskasti. Need lugejad, kelle jaoks rannas olev valik napiks jääb, on alati oodatud suvelugemist otsima linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis kuni 20. augustini on avatud suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18, seisab teates.

Pirita rand
© Sputnik / Вадим Анцупов

Lisaks raamatute ja ajakirjade laenutamisele toimub rannas muudki huvitavat. Esmakordselt saab laenutada aktiivseks rannapuhkuseks mõeldud tarvikuid – reketeid, palle ja lendavaid taldrikuid ning seltskonna- ja kaardimänge. Lapsed saavad osa võtta aktiivsusmängust, kus noorte malevlaste juhendamisel saab iga päev kella 14.30–16.00 vahel kätt ja jalga proovida erinevate tegevustega.

E, K ja R õpetatakse vanu häid jooksu-, keksu-, palli- ja ringmänge, T ja N on muinasjutuvestmine, meisterdamine jt rahulikumad tegevused. Aktiivsusmängus osalejad koguvad iga tegevusest osavõtuga kleepse ja aktiivsematele kogujatele on raamatukogu poolt ka auhinnad.

Rannaraamatukogu töötab ainult ilusa ilmaga, kui ilm on jahe või vihma sajab, tutvuvad malevlased raamatukogu sisetöödega ja aitavad raamatukoguhoidjaid. Aktiivsusmäng toimub halva ilmaga tavapärasel pärastlõunasel kellaajal raamatukogu laste ja noorteosakonnas.

Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja iga puhkaja leiab endale rannast meelepärase lugemisvara ja tegevuse.

Tagid:
rannaraamatukogu, laenutamine, ilm, raamat, raamatukogu, Anne kanal, Tartu

Peamised teemad