11:21 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Ühiskond
lühendatud link
90033

Geiparaadi korraldaja Keio Soomelt ootab laupäeval toimuvale Tallinn Pride´ile sadu inimesi ja ka suurel hulgal välismaalasi

TALLINN, 04. juuli — Sputnik. "Nädal aega tagasi oli registreerunuid mitusada. Ma usun, et tuleb päris palju inimesi nii rongkäigule kui ka sellele järgnevale kontserdile," ütles Soomelt ERR-i raadiouudistele.

Ta rääkis, et rongkäigu marsruut on juba linna ja politseiga kooskõlastatud. "Alustatakse kell 13 Viru tänavalt ja liigutakse peamiselt läbi vanalinna ja lõppsihtpunkt on Sõpruse kino ees. Kell 15 algab traditsiooniline Baltic Pride´i tasuta vabaõhukontsert," sõnas Soomelt.

Raadiouudiste küsimusele, mis saab siis kui paraadil osalejaid hakatakse munadega loopima, vastas ta, et pole mõtet end sellisel viisil alandada.

"Mina ise arvan, et see on üsna brutaalne eneseväljendusviis, aga kui nemad soovivad end sellest küljest näidata siis see on igaühe sisetunde ja eneseväärikuse küsimus. Mina loomulikult ütlen, et ei ole mõtet end sellisel viisil alandada," lausus Soomelt. 

Alates 2016. aasta veebruarist on hakanud osades EL riikides märkimisväärselt kasvama A-viirushepatiidi ehk kollatõve haigusjuhtude arv, vahendas Sputnik Eesti Terviseameti teadet. Suurem osa haigusjuhtudest on registreeritud vaktsineerimata meeste hulgas, kes on seksuaalsuhetes meestega.

Nii näiteks on registreeritud Itaalias alates 2016. aasta augustist veidi üle tuhande A-viirushepatiidi haigusjuhtu, mis ületab viiekordselt 2015 aastal registreeritud haigusjuhtude arvu. Valdav osa haigestunutest on mehed, neist enam kui poolte puhul on tegemist meestega seksivate meestega (MSM).

Baltic Pride'i pidustustega püüab geide, bi- ja transseksuaalsete inimeste kogukond suurendada oma nähtavust ja ühiskonna sallivust, ütles üks Vilniuse ürituse korraldajatest, Leedu geiliidu juht Vladimiras Simonko möödunud aastal.

Baltic Pride on igal aastal Baltimaades aset leidev üritus, mis toimub vaheldumisi Vilniuses, Riias ja Tallinnas.

Samal teemal

Venemaa LGBT kaheldav võit
Vilniuses algas Baltic Pride
"Balti uhkus" – gei-paraad Leedus
Tagid:
korraldaja, geiparaad, osalejad, ühiskond, Tallinn Pride, Keio Soomelt, Tallinn

Peamised teemad