06:43 13. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1137
  • RUB70.0885
Nädalavahetus toob Tartusse hansamelu

Nädalavahetus toob Tartusse hansamelu

© Flickr / Romain Moisescot
Ühiskond
lühendatud link
2910

8.–9. juulil täitub Tartu hansameluga – juba 22. korda toimub kogu südalinna täitev suur hansalaat - just laadamelu on see, mis Tartu hansapäevi kõige paremini iseloomustab

TALLINN, 05. juuli — Sputnik. Tartu hansapäevade raames saab taas mõnusalt ja harivalt aega veeta ka laadakülastajate poolt armastatud Raua-, Laste- ja Teaduslinnas. Kindlasti tasub külastada Aparaaditehase asfaldikultuurifestivali ja nautida Klaaspärlimängu kontserte Jaani kirikus, teatab Tartu linnavalitsus pressiteate vahendusel.

Just laadamelu on see, mis Tartu hansapäevi kõige paremini iseloomustab – festivali keskne osa, hansalaat, täidab ka sel suvel terve südalinna. Emajõelinna sätib end üles üle 500 kaupmehe lähemalt ja kaugemalt. Laadal kaubeldakse rahvusliku käsitööga ning keelekastet ja kehakosutust pakuvad kohalikud tootjad.

Kesklinnas toetab laadamelu raelava kultuuriprogramm. Esinevad Koit Toome ja Jorma Puusaag, Justament, kohalikud rahvamuusikud, —tantsijad ja lauljad, välismaised külalised Võru pärimustantsu festivalilt jpt.

Tartu hansapäevade teiseks keskuseks on kujunenud Toomemägi, kus pakuvad tegevust mänguväljaku kõrval tegutsev Lastelinn ning Tartu Ülikooli muuseumi ja tähetorni juures mõnusat ja nutikat meelelahutust pakkuv Teaduslinn.

Lastelinna laval toimuvad lastele suunatud esinemised, lisaks tegutseb seitse erinevat koda, kus toimuvad töötoad jm tegevused. Teaduslinna väga põneva programmi raames saab näiteks imetleda lämmastikujäätise valmistamise vaatemängu ning koos Tartu Observatooriumi töörühmaga kosmosest Maale pilgu heita.

Juba traditsiooniks on saanud ka laupäeval Tasku keskuse ümber paiknev Raualinn vanaautode näituse ning rammumehe võistlustega. Kindlasti tasub külastada Aparaaditehase asfaldikultuurifestivali, Klaaspärlimängu kontserte Jaani kirikus ning Magasini Tänava Suvilat.

Lisaks sõidutavad saabuval nädalavahetusel laadakülastajaid Laane tallide tõllad, loomade alal Toomel saab juba traditsiooniliselt näha Ranna Rantšo elanikke, pottsepad plaanivad taas seal samas pitsaahju ehitada ning viikingid tutvustavad oma tegemisi.

Tartu hansapäevad ootavad kõiki Emajõe Ateenasse suve nautima 8.–9. juulil. Festivali kava ja tegevused siin ja siin.

Tagid:
hansamelu, hansalaat, laat, kauplejad, Tartu hansapäevad, linnavalitsus, Raekoja plats, Tartu

Peamised teemad