11:32 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Ühiskond
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
10040

Eurosaadiku ja Keskerakonna juhatuse liikme Yana Toomi sõnul ütles parteijuht ja peaminister Jüri Ratas, et on halli passi omanikele kodakondsuse andmise poolt

TALLINN, 05. juuli — Sputnik. "Minu tahe on, et suudaksime eristada, mis on koalitsioonilepe ja mis on erakonna positsioon, need ei pea ilmtingimata kattuma. Siin on Ratas teinud ühe hea asja öeldes, et on selle poolt, et andke halli passi omanikele tingimusteta kodakondsus. Koalitsioonileppes seda ei ole, aga see on erakonna seisukoht," ütles Toom kolmapäeval Eesti Päevalehes ilmunud intervjuus, vahendas ERR.

Peaminister Jüri Ratas lükkas tagasi tema kodakondsuse teemal tehtud ettepaneku suhtes vallandunud kriitika
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Mihhail Korb ütles ERR-i raadiouudistele, et nende tingimuste seas, mis lauale pandi, halli passi teemat ei olnud ja selle üle arutelu ei ole olnud.

"Aga kui see küsimus oleks laua peale tulnud, siis meil lahkarvamusi ei oleks olnud," ütles Korb.

Ratas ütles Radio Svobodale antud intervjuus, et järgmistel riigikogu valimistel saab tema partei üheks peamiseks programmiliseks punktiks kodakondsuse andmine kõigile Eestis vähemalt 25 aastat elanud inimestele, vahendas Sputnik Eesti aasta alguses.

Ratase ütlus kodakonduspoliitikast sai julma kriitika osaliseks >>

Ratase ütlus kodakonduspoliitikast sai julma kriitika osaliseks. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on Keskerakond alates valitsusse saamisest palehigis töötanud selle nimel, et olla venelaste partei ehk võtta kõigi siinsete venelaste hääled.

Ivanova Martin Helmele: Eesti on ammuilma minu kodumaa >>

"Keskerakond lammutab meie põhiseaduslikku korda, mis näeb ette, et Eesti on eestlaste rahvusriik, mõeldud eesti rahvuse, keele ja kultuuri kestmise tagamiseks. Kodakondsuse nullvariant vähendab eestlaste osatähtsust Eesti elu üle otsustamisel. Sisuliselt tahetakse eestlastelt riik alt ära tõmmata ja anda sisserännanutele," ütles Helme.

Keskerakondlane Olga Ivanova andis vastuse EKRE fraktsiooni esimehele Martin Helmele, kes kritiseeris mõtet omistada halli passi omanikele lihtsustatud korras kodakondsus
© Фото : из личного архива Ольги Ивановой

Peaminister lükkas tagasi tema kodakondsuse teemal tehtud ettepaneku suhtes vallandunud kriitika, kinnitades, et see ei tähenda kodakondsuse andmise nullvarianti.

Ratas: minu ettepanek ei tähenda kodakondsuse nullvarianti >>

Ratase sõnul praegused kodakondsuseta Eesti alalised elanikud peavad Eesti kodakondsuse saamisel ikkagi täitma kodakondsusseaduses sätestatud lojaalsusnõuet. "Kindlasti pole ma öelnud, et tegu on nullvariandidga," ütles Ratas riigikogu infotunnis. "Lähtun kodakondsusseaduse kuuendast paragrahvist ning ei sea ühtegi selle alapunkti kahtluse alla," rõhutas peaminister.

Kodakondsusseaduse kohaselt peab välismaalane, kes soovib saada Eesti kodakondsust, olema vähemalt 15-aastane, omama pikaajalise elaniku elamisluba või alalist elamisõigust, omama registreeritud elukohta Eestis ning muude peamiselt paiksusnõuete kõrval ka olema lojaalne Eesti riigile ning andma vande olla ustav Eesti põhiseaduslikule korrale.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)

Samal teemal

Eesti areneb üha sidusama ühiskonna suunas
Kuidas meil läheb, eestimaalased?
Eesti mittekodanikest noored saavad sõita Venemaale viisavabalt
Eesti kodakondsuse saab üle 140 inimese
Keskerakond soovib määratlemata kodanike arvu vähendada
Tagid:
hall pass, intervjuu, kodakondsus, Keskerakond, Yana Toom, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad