22:04 18. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Hamburg

Hamburgi elanik: tippkohtumist nagu polekski

© Фото : Наталья Бринкманн
Ühiskond
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
3920

Hamburgi elanik rääkis portaalile Sputnik Eesti, mismoodi linn praegu elab, kui käimas on „Suure kahekümne“ tippkohtumine

TALLINN, 06. juuli — Sputnik. Natali Brinkmanni sõnul ei tuleta tippkohtumise esimesel päeval isegi südalinnas miski seda sündmust meelde: ei mingeid kaunistusi, plakateid, suveniire ega vihjetki sellele, et G20 on oma tähenduse poolest suursündmus.

Tundub nii, ütleb Natalie, et linn elab oma elu – rahulikult, armastusega. Sakslastele ei meeldi, kui keegi seda idülli rikub.

"Mingeid muutusi siinses elus justnagupole. Ja mis üllatav, käisin läbi mitmed tänavad – mitte ühtegi plakatit," kirjeldab ta.

Ta pani tähele vaid paari punkti vihmajarjude all, kus politseinikud seletasid rahvale, mis see G20 on, sinna võib ligi astuda ja teavet saada.

Гамбург в преддверии саммита G20
© Фото : Наталья Бринкманн
G20 oodates.

Politsei on kõikjal

Ainsaks erinevuseks tavalistest päevadest on politsei kohalolek kõikjal – jalgsi, mootorratastel, autodega. Raekoja ees, hotellide juures. Mõned teed-tänavad on suletud.

Eile lendasid linna kohal helikopterid. Kuuldavasti tehti õppusi, et vajaduse korral poliitikuid hotellidest evakueerida.

"Autoraadios hoiatati linnakodanikke, et võimalike rahutuste tõttu (mida järelikult siiski eeldatakse) on neil päevil parem õhtul hilja linna peale mitte minna. Nii et vahest vaikus enne tormi. Või siis tormi ei tule. On meeleavaldajaid (ma rääkisin pari politseinikuga), nad kogunevad parkides (üliõpilased, rokkarid, punkarid, anarhistid ja antiglobalistid), aga nemad aetakse kähku laiali. Joogiasutused seisavad pooltühjalt.

Гамбург в преддверии саммита G20
© Фото : Наталья Бринкманн
Gamburg G20 oodates.

Ma küsisin kolmest restoranist kokteili nimega "Trump". Mitte keegi ei tea sellist. Naljatamisi öeldi mulle, et on olemas kokteil "Putin", vihjates viinale," jutustas Brinkmann.

Suurim mobilisatsioon

Samal ajal, nagu kohalikud meediakanalid teatasid, valvad Hamburgis korda ligi 20 000 korravalvurit ja eriväelast, eriüksused Hollandist ja Austriast. Tegemist on suurima mobilisatsiooniga linna ajaloos.

Гамбург в преддверии саммита G20
© Фото : Наталья Бринкманн
Hamburg G20 oodates.

Saksamaa kaitseministeeriumi sõduritel ja ohvitseridel on keelatud neil päevil sõjaväemundrit kanda, püüdes sel viisil kaitsta neid kallaletungide eest vasakäärmuslaste poolt.

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
G20 kohtumine, politsei, G20, Hamburg

Peamised teemad