13:07 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
3010

Tänavu on Lõuna-Eestis hädaabinumbrile helistanud ja joobekahtlusega juhist teada andnud inimeste abiga tabatud 182 purjus autojuhti

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Kõige aktiivsemalt on joobekahtlusega autojuhtidest teatatud Tartu-, Viljandi- ja Jõgevamaalt, teatab Politsei- ja piirivalveamet (PPA). Võrreldes eelmise aastaga on väikses langustrendis nii helistajate abiga kui politsei liiklusjärelevalve käigus tabatud joobes juhtide arv.

Lõuna prefektuuri politseimajor Alvar Pähkel ütles, et häirekeskusele laekuvaid teateid joobekahtlusega juhist võetakse väga tõsiselt ja tehakse kõik võimalik, et ohtlik juht tabada.

"Alati polegi kahtlaste manöövrite põhjuseks alkoholijoove. Teinekord saame tänu tähelepanelikele inimestele sekkuda ka siis, kui roolis on üleväsinud, juhtimisõiguseta või kõrvalistele tegevustele keskendunud autojuht. Ka need on olukorrad, millele kiirelt reageerides saame suuremat ohtu ennetada," selgitas politseimajor.

Politsei on tänulik kõigile, kes ohtlikke manöövreid tegevatest autojuhtidest teada annavad ja seeläbi liiklusturvalisuse kasvule kaasa aitavad, seisab PPA teates.

Möödunud aastal samal perioodil tabas politsei Lõuna-Eestis helistajate abiga 253 joobes juhti.

Riigikogus läbis teise lugemise seaduseelnõu, millega karmistatakse korduvalt joobeseisundis juhtimisega vahele jäänud sõidukijuhte, vahendas Sputnik Eesti juunikuus.

Roolijoodikuid ootab ees šokivangistus >>

Riigikogu õiguskomisjoni esimehe Jaanus Karilaid ütles, et oluline on karmistada korduvalt joobeseisundis liikluses osalevaid juhte, kuna joobeseisundis sõiduki juhtimine on üks levinumaid ja samas ohtlikumaid süütegusid, mis võivad puudutada igaüht.

Karilaiu sõnul puudutab antud seadus ennekõike just korduvrikkujaid. "Joobeseisundis korduvate rikkumistega vahele jäänud juhtidele määratakse kohustuslik šokivangistus," ütles Karilaid.

Maanteeameti joobes juhtimise vastane kampaania "Ka vähe on liiga palju" kestab 4. juulini ning keskendub nulltolerantsile alkoholijoobe tunnustega rooli minemisele.

2016. aastal toimus Eestis 165 liiklusõnnetust joobes juhi osalusel, kus hukkus 7 ja sai vigastada 216 inimest.

"Uuringud näitavad, et Eesti elanikud peavad joobes juhtimist väga tõsiseks liiklusohuks, kuid paradoksaalsel kombel on liiklejate teadlikkus alkoholi mõjust suhteliselt madal," kirjeldas Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand olukorda.

"Inimesed alahindavad alkoholi toimet ning sõidukijuhid ei adu, et juba 0,2 mg/g alkoholi veres ehk pokaal veini või väike pudel õlut mõjutab juhtimisvõtteid. 0,5-promillise joobe puhul kasvab fataalsesse liiklusõnnetusse sattumise risk autojuhil kaine juhiga võrreldes juba viis korda."

Sõidukijuhtide teadlikkus alkoholi toime kohta on madal >>

Tagid:
kodanikud, alkohol, purjus, joobes, autojuht, auto, politsei, PPA, Lõuna-Eesti, Eesti

Peamised teemad