03:07 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Ühiskond
lühendatud link
9930

Tallinnas Balti jaama turul peeti maasikafestivali, ehkki Eesti maasika kõrghooaeg pole tänavu veel käes

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Mitmed maasikakasvatajad ja müüjad kinnitasid, et kehvade ja vihmaste ilmade tõttu on Eestis sel aastal maasikaid vähem kui eelmisel aastal, vahendab ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Räpina vallas asuva Kerdi talu marjakasvataja Heldur Hüdsi rääkis, et kui ilusat ilma jagub veel mitu päeva, siis võib nende talus maasikate kõrgaeg alata tuleval nädalal. 150 kilo Räpinast toodud maasikaid osteti temalt ära kolme tunniga.

Eesti maasikate kilo eest küsiti turul kuus eurot ja mitmed maasikakasvatajad said oma marjadest sama kiiresti lahti.

"Sel aastal on ilmad ikkagi nii kehvad olnud, et kevad oli külm ja praegu oli vihmaperiood ja ka jahe on maasika jaoks. Ööd on täitsa jahedad ja maasikaid ei tule nii palju peale," tõdes maasikakasvataja Heldur Hüdsi.

Uuenenud Balti jaama turg avas uksed >>

Uuenenud Balti jaama turg avas uksed, vahendas Sputnik Eesti maikuus. Uut turgu on ehitatud poolteist aastat. Balti Jaama Turg on universaalturg Tallinnas Põhja-Tallinna linnaosas.

Turg avati 1993. aastal ja rekonstrueeriti 2016.-2017. aastal. Balti Jaama Turul tegutseb üle 200 kaupleja. Hoone pindala on 19 458 ruutmeetrit, millele lisandub umbes 4000 ruutmeetrit avaturul asuvaid lette.

Tagid:
ühiskond, maasikafestival, maasikas, Balti Jaama Turg, Tallinn

Peamised teemad