07:51 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Ühiskond
lühendatud link
25 0 0

Kolme päeva jooksul arutavad EL ministrid töö ja pereelu ühitamist, alkoholikahjude vähendamist ning digitaalset innovatsiooni tervisevaldkonnas

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. Tänasest reedeni toimub Kultuurikatlas töö-, sotsiaal-, pere- ja soolise võrdõiguslikkuse ning terviseministrite mitteametlik kohtumine, teatab Sotsiaalministeerium. 

19. ja 20. juulil vahetavad töö-, sotsiaal-, pere- ja soolise võrdõiguslikkuse ministrid mõtteid töö ja pereelu ühitamise teemadel, samuti hoolduskoormuse võrdsema jagamise üle meeste ja naiste vahel. Euroopa seisab silmitsi rahvastiku vananemise ja elanikkonna vähenemise väljakutsega, mille üheks tagajärjeks on tööjõupuudus.

Töö ja pereelu ühitamine — üks eesmärkidest >>

Tööealised inimesed on ühtlasi need, kelle kanda on suuresti hoolduskoormus nii laste kui ka vanemaealiste või puudega lähedaste eest. Seetõttu on oluline leida lahendusi töö-, pere- ja eraelu edukaks ühitamiseks.

Üks põhiküsimusi on, kuidas julgustada meeste ja naiste vahelise hoolduskoormuse tasakaalustatumat jaotamist, kuivõrd EL-is keskmiselt on naiste mitteaktiivsuse põhjuseks 19,2% juhtudel hoolduskoormus, meestel seevastu 1,9%. Samuti tuleb arvestada muutunud töö- ja perevormidega.

Naised ja mehed peavad võrdväärse töö eest saama võrdset tasu >>

Kohtumist juhivad tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

20. ja 21. juulil toimuval terviseministrite mitteametlikul kohtumisel on fookuses terviseandmete vaba liikumine ja alkoholipoliitika. Digitaalne Euroopa ning andmete vaba liikumine on üks Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete.

Terviseandmete laialdane turvaline kasutamine koos uute tehnoloogiate kasutuselevõtuga toetab nii inimeste tervist kui ka tervishoiusüsteemide jätkusuutlikkust. Ligipääs andmetele ja andmete jagamine on vajalik ka teadustööks ja innovatsiooniks.

Andmete vaba liikumine kui viies vabadus >> 

Ministrid arutlevad selle üle, kuidas inimesed saaksid oma terviseandmete kasutust turvaliselt ja mugavalt kontrollida ja juhtida. Lisaks on kõne all järgnevate aastate EL-i tasandi koostöösuunad ja tegevused, mis aitaksid luua liikmesriikides soodsad tingimused uute digitaalsete lahenduste väljatöötamiseks ja kasutuselevõtuks. 

Terviseministrite kohtumisel räägitakse ka viimastest arengutest ning tulevikuplaanidest alkoholipoliitikas nii liikmesriikide kui ka Euroopa Liidu tasandil, fookusega alkoholipoliitika piiriülestel aspektidel.

Kohtumise eesmärk on välja selgitada peamised kitsaskohad, millega liikmesriigid riiklike alkoholipoliitikate elluviimisel EL-is silmitsi seisavad. Ennekõike puudutab see näiteks piiriülest reklaami, sealhulgas digitaalses meedias, piiriülest kaubandust, alkohoolsete jookide märgistust.

Kohtumist juhib tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Ambitsioonikad sammud rahva tervise edendamisel >>

Tagid:
pereelu, digiriik, töö, ministrid, tervis, alkohol, EL, sotsiaalministeerium, Kaia Iva, Jevgeni Ossinovski, Eesti

Peamised teemad