18:54 19. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Ühiskond
lühendatud link
7010

Pühapäeval, 23. juulil toimub kolmas üle-eestiline avatud talude päev, kus tänavu võtab külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. Külastada saab nii põllumajandusettevõtteid, väiketööstusi kui ka teisi maaettevõtteid, teatab Maaeluministeerium.

"Sellel aastal kutsuvad endale külla 100 uut talu, kes tutvustavad oma tegemisi ja kohapeal valmistatud maitsvat Eesti toitu," ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe Maaeluministeeriumist. "Kõikide pakutavate programmidega saab tutvust teha avatud talude päeva andmebaasis või nutirakendustes, mille leiab veebilehelt."

"Taludest leiab huvitavaid kohapeal arendatud eriretsepte, mida tihtipeale mujalt ei saagi osta. Näiteks Arne Väljaotsa köögiviljatalust saab kõrvitsa-mandariini maiust tšilliga ning 20% toodete tulust annetatakse heategevuseks!" lisas Lillemäe.

Avatud talude päevale saab ka põllumeeste tasuta bussiga >>

Külastajad saavad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Lisaks saab tutvuda loomakasvatusega (sh piimakari, lamba- ja kitsekasvatus, lihaveised, küülikud, hobused), teraviljakasvatusega, linnukasvatusega, maitse- ja ravimtaimede kasvatamisega ja mesindusega. Avatud on väiketööstused (sh meiereid, veini-, õlle- ja siidritootmised), aiandid ja puukoolid ning maaturismiettevõtted (sh toitlustus, käsitöö).

Avatud talude päev
© Sputnik / Вадим Анцупов

Talusid aitavad leida kaks eestimaist nutirakendust LiveTeam ja Navicup, paberkaardid leiab Olerexi ja Alexela suurematest tanklapoodidest ning Rimi "Talu toidab" lettidest.

Tamm: meie ühine tahe on, et elu maal säiliks >>

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eestimaa Talupidajate Keskliit koostasid avatud talude päevaks eriprogrammid, mille raames sõidutatakse Tallinnast, Tartust, Pärnust, Viljandist ja Rakverest avatud talude päevale bussidega tasuta 450 inimest, teatas keskkonnaministeerium.

23. juulil väljub Tallinnast, Tartust, Pärnust, Viljandist ja Rakverest üheksa bussi, kus kokku on istekohti 450 inimesele. Registreerumine bussidele on avatud: www.avatudtalud.ee.

• Avatud talude päeva veebileht 

• Registreerunud talude andmebaas

• Talud Google Mapsis

• Avatud talude päev Facebookis

• Avatud talude päeva videod

Tagid:
kodumaine, talu, maaelu, buss, ühiskond, põllumajandus, avatud talude päev, Maaeluministeerium, Eesti

Peamised teemad