11:02 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Ühiskond
lühendatud link
3410

Eesti Loomakaitse Seltsi teatel tegutsevad Eestis kutsikavabrikud, kus loomi niiöelda paljundatakse ja hoitakse väga halbades tingimustes, seaduse abil on neid loomi keeruline kaitsta

TALLINN, 24. juuli — Sputnik. Kutsikavabrikud on ettevõtted, kus koeri paljundatakse et teenida raha. Kutsikaid on vaja saada kiirelt ja palju, seega ei pöörata piisavalt tähelepanu loomade heaolule, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Koeri paaritatakse liiga tihti ning pojad võetakse emadelt liiga varakult ära. Kutsikavabrikute tingimused on tavaliselt väga kehvad.

Inimene on koera sõber: kes on händlerid >>

"Ettevaatust turgudel müüdavate lemmikloomade osas! — hoiatas Eesti Loomakaitse Selts sotsiaalmeedias nädal aega tagasi. "Sel nädalavahetusel oli Tallinna Keskturul proua viie kutsikaga. Ta müüs kaht lambakoera, toy terjerit ja minipuudlit. Viimane ei olnud kaugeltki veel 2-kuune. Kõik koerad olid väidetavalt tõukoerad ja hinnaklassis 150-300 €. Proua lubas peagi oma valikut laiendada. Sama proua müüs kutsikaid ka eelmisel aastal."

"Oleme üsna kindlad, et tegemist on kutsikavabrikuga ja müügil olevad koerad ei pruugi vastata müüja kirjeldusele. Koertel võib puududa veterinaarpass ehk nad ei ole kiibitud ja vaktsineeritud. Samuti ei pruugi koerad olla terved. Oleme aastate jooksul kokkupuutunud mitmete peredega, kelle kutsikavabrikust ostetud lemmikul on ilmenud ravimatud tervisehäired," seisab postituses.

Loomaarmastajad üllatasid linlasi rongkäiguga >>

Samal teemal

Karvased abilised: erilised koerad erilistele inimestele
Koer päästis New Yorgi lähedal uppuva hirvevasika
Mupo: Pirita-Viimsi kandis liigub inimesi ründav koer
Tagid:
müük, kutsikavabrik, kutsikad, hoiatus, Eesti Loomakaitse Selts, Tallinn, Eesti

Peamised teemad