19:09 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Ühiskond
lühendatud link
3810

Euroopa Komisjon on valmistamas ette ühtset metoodikat, kuidas tuvastada, kas mõne toidutoote kvaliteet on mõnes liikmesriigis madalam kui teises

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. "Me oleme välja töötamas usaldusväärset metoodikat, kuidas parandada toidutoodete testimist, et liikmesriigid saaksid sellel teemal arutleda usaldusväärsele ja ühisele teaduslikule baasile tuginedes," selgitas Komisjoni pressiesindaja Christian Wigand EUobserverile, vahendas ERR.

Euroopa Liidu sanitarid. EL toidab Lätit riknenud toiduainetega >>

Wigandi sõnul alustab Komisjon teisipäeval dialoogi tootjate ja kaubandusettevõtetega, et arutada, kuidas sellel teemal edaspidi koostööd teha.

Neljapäeval aga kohtuvad selle teema arutamiseks Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Slovakkia peaminister Robert Fico.

Fico teatas eelmise nädala kolmapäeval, et tal on kavas nõuda Euroopa Komisjonilt uute reeglite kehtestamist, millega keelataks ära madalama kvaliteediga toiduainete müük Kesk- ja Ida-Euroopas.

Maaeluminister: kohalik toit on väärtus >>

5.-6. mail Tallinna Lauluväljakul esimest korda toimuval Eesti toidumessil "Sööma!" osales 500 eksponenti, vahendas Sputnik Eesti. "Kohalik Eesti toit on tunnustamist väärt ja meil on võimalus seda uhkusega tutvustada nii Eestis kui ka väljaspool", ütles Eesti toidumessi "Sööma!" avanud maaeluminister Tarmo Tamm.

"Meil on kvaliteetse toidu tootmiseks olemas kõik looduslikud eeldused, lisaks töökad põllumehed, innovaatilised toidutööstused, tasemel kokad ja teadlikud tarbijad. Eesti elanikel on võimalus kohalikku toitu rohkem väärtustada ja seda ka teistele uhkusega tutvustada, sest Eesti toit on osa meie kultuurist ja kannab edasi traditsioone," lisas Tamm.

Tagid:
kõikumine, kvaliteet, toit, ühiskond, liikmesriigid, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, Brüssel

Peamised teemad