16:42 20. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1103
  • RUB74.2984
Tartu linn

29 034 inimest on uus AHHAA külastajarekord

© Фото : Алексей Серов
Ühiskond
lühendatud link
13 0 0

Möödunud kuul külastas Teaduskeskust AHHAA kokku 29 034 inimest - sellega purustati rohkem kui paari tuhandega varasem külastajarekord, mis pärines 2016. aasta juulist

TALLINN, 12. august — Sputnik. AHHAA turundus- ja kommunikatsioonijuhi Mathis Bogensi sõnul on suure külastajate arvu taga põnevad ja Eestis esmakordselt avatud näitused, nagu inimkehade läbilõiked või filmide eriefektid, seisab Tartu linna kodulehel. 

Robootikud võistlevad AHHAA teaduskeskuses >>

"Kui talvel sai AHHAA keskuses näha meie endi poolt ehitatud näitust filmide eriefektidest, siis alates maist kuni novembrini saab teaduskeskuses tutvuda rohkem kui 150 läbilõikega päris inimkehadest," ütles Bogens.

"AHHAA keskus on külastajatele avatud olnud juba kuus aastat ja see, et me endiselt oma näitustega inimesi kohale meelitame ja peredele meelahutust pakume, on meie jaoks suur saavutus," lisas Bogens. "Juba novembri lõpust saavad kõik külastajad näha uut, taliolümpiat tutvustavat näitust." 

Traditsiooniliselt suur on ka välismaalastest külastajate tähtsus. Juulikuus oli mitte-eestlaste osakaal keskuse külastajate seas ligi 39 protsenti. Lõviosa väliskülastajatest moodustasid lätlased 22 protsendiga. Venelaste osakaal külastusest oli seitse protsenti, soomlastel neli ja teiste rahvuste esindajaid käis AHHAA-s kokku veidi üle viie protsendi.

Emajõe festivalil jagub tegevusi neljaks päevaks >>

Teaduskeskust AHHAA külastas eelmisel aastal rohkem kui 205 000 inimest. Rekordaasta oli 2014, mil külastajate arv oli ligi 218 000. Tänase seisuga on AHHAA Eesti populaarseim siseruumides asuv atraktsioon.

Tagid:
teadus, külastamine, ühiskond, rekord, AHHAA, Tartu

Peamised teemad