02:21 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Ühiskond
lühendatud link
53 0 0

1. märtsist käivitunud Kristiine kiiruskaamerad Tallinnas distsiplineerisid liiklejaid nii palju, et rikkumiste arv vähenes poole võrra

TALLINN, 28. august — Sputnik. Samas tahaks linna transpordiamet ka teisaldatavaid kiiruskaameraid, et teisteski liiklusohtlikumates paikades liiklust rahustada, vahendab ERR.

Tallinna kiiruskaamerad asusid rikkumisi fikseerima >>

Tallinnasse on kiiruskaamerad paigaldatud Kristiine ristmikule ja Ülemiste viaduktile tunnelisuu ette Järvevana teel.

Kui Kristiine ristmiku kaamerad andis Tallinn maanteeametile üle, siis Ülemiste viadukti kaamera on endiselt linna käsutuses. Kas viimane ka trahve teeb, Tallinna transpodiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ei ütle, sest ta peab oluliseks, et liiklejad täidaksid reegleid kõikjal ja alati, sõltumata kiiruskaamera töökorrast. 

Maanteeamet käivitas 1. märtsist kiiruskaamerad Tallinnas Tulika tänava, Endla tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul, vahendas Sputnik Eesti. Kiiruskaamerad fikseerivad suurima lubatud sõidukiiruse ületamist.

Tallinna linna ja maanteeameti vahel mullu sõlmitud lepingu alusel on ametil võimalik seadmeid tasuta kasutada kuni 2021. aastani.

Kristiine ristmikul kiiruskaamerate käivitamine sai võimalikuks maanteeameti, Tallinna transpordiameti ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) koostöö tulemusel. Tegemist on esimeste kiiruskaameratega, mida kasutatakse kohalike omavalitsuste teedel rikkumiste fikseerimiseks.

Kristiine ristmikul kasutatavad seadmed on sarnased teiste maanteedel kasutatavate seadmetega.

Suurim Põhja- ja Baltimaade teedealane konverents >>

Tagid:
tee, autojuhid, kiiruskaamerad, rikkumine, maanteeamet, Kristiine, Tallinn

Peamised teemad