02:33 06. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Ühiskond
lühendatud link
3610

Sel nädalavahetusel toimub taas Uue Maailma tänavafestival, millega seoses on asumis mõned tänavad ja ristmikud liiklusele suletud

TALLINN, 1. september — Sputnik. 2. septembril kella 6.00-st kuni 3. septembril kella 20.00-ni suletud Väike-Ameerika tänav Tehnika tänava ja Toom-Kuninga tänava vahel, Luha tänav Koidu tänava ja Virmalise tänava vahel, Koidu tänav Komeedi tänava ja Kristiine tänava vahel ning Toom-Kuninga tänav, vahendas Raepress.

Augustiöö sumedus. Mere lähedus. Klassikaline muusika. Meeldivad inimesed. Keskaegsed kloostrimüürid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tänavafestival MTÜ korraldab linnarahva seas populaarseks kujunenud Uue Maailma tänavafestivali juba üheteistkümnendat korda. Uue Maailma tänavafestival on piirkonna elanikke ühendava seltsi kõige olulisem ja silmapaistvam üritus, mille peateemaks seekord on hoolivus ja teiste märkamine. Üritus toimub koostöös Tallinna Keskkonnaametiga keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames.

Tänavafestival MTÜ peab tagama suletava ala tähistamise liiklusmärkide ja liikluskorraldusvahenditega, elanike ja asutuste juurdepääsu liikluseks suletud piirkonda ning linnaelanike õigeaegse teavitamise liikluskorralduse muudatustest.

Ürituse eelarve on piiratud, tänavafestivali peamine rahastaja on Tallinna linn.

Uue-Maailma tänavafestivalil tegutseb Prügihunt 

Tallinna Keskkonnaameti jäätmeteemalise keskkonnaharidusliku programmi maskott Prügihunt tegutseb ka sel nädalavahetusel Uue-Maailma tänavafestivalil. Tänavu on Prügihundi telk avatud kahel festivalipäeval ja seal saab teavet uutest suundumustest jäätmekorralduses kultuuripärandiga linnapiirkondadest.

Juba 15 aastat õpetab Prügihunt nii lapsi kui täiskasvanuid, kuidas õigesti prügi sorteerida, kuidas tõhusamalt korraldada oma majapidamist nii, et seal tekiks vähem prügi ja rohkem asju võetaks taaskasutusse. Sel aastal on Prügihundi telk avatud Uue-Maailma festivalialal laupäeval, 2. septembril ja pühapäeval, 3. septembril kella 12-18.

Tänavune Tartu toidu- ja veinifestival üllatab mitmete uuendustega >>

Täiendavalt jagatakse Prügihundi telgis infot Euroopa Liidu projektist INTHERWASTE, mille eesmärgiks on leida tõhusamaid jäätmekorralduse lahendeid kultuuripärandiga linnaaladel. Tallinna Keskkonnaameti partnerid selles projektis on Hispaania linnad Cordoba ja Ibiza, Portugali linn Porto ning Poolas Krakow.

Tagid:
Tallinn

Peamised teemad