09:32 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
5210

Hinnatud keemik Peter Agre kirjeldab USA presidenti kui "äärmiselt ebainformeeritut ja pahaloomulist" ning võrdles teda Batmani filmide superkurjategijaga

TALLINN, 3. september — Sputnik. Nobeli preemia laureaadid peavad suurimateks inimkonna ohustajateks tuumasõda, USA presidenti Donald Trumpi ja kliimamuutuseid, selgub nende seas läbi viidud küsitlusest, mille tulemusi vahendas portaal Pealinn.

34 protsenti ütles, et keskkonnaprobleemid, sealhulgas ülerahvastatus ja kliimamuutused, on suurimaks ohuks inimkonnale.

Üha suurenevate pingete valguses USA ja Põhja-Korea vahel ütles 23 protsenti, et ka tuumasõda on kujunenud tõsiseks ohuks.

50 küsitletud nobelistist ütles 6 protsenti, et poliitiliste liidrite ignorantsus teeb neile kõige enam mure, kaks neist aga tõi lausa nimeliselt välja Donald Trumpi.

Peter Agre, kes võitis Nobeli keemiapreemia aastal 2003, kirjeldas USA presidenti kui "äärmiselt ebainformeeritut ja pahaloomulist", ning võrdles teda Batmani filmide superkurjategijaga.

"Kõik, mida ta teeb, on kuri ja isekas," ütles keemik.

Trump lubas Soome presidendile Balti regiooni "väga kaitsta" >>

Küsitluses osalesid Nobeli keemia-, füüsika-, füsioloogia-, meditsiini- ja majanduspreemiate laureaadid.

Nakkushaigused ja ravimiresistentsus olid inimkonna suurimate ohtude seas 8 protsendi vastanute meelest, 8 protsenti mainis ohuna üha kasvavat isekust ja ebaausust ning 6 protsenti tõi välja terrorismi ja fundamentalismi.

Kuus protsenti tõi välja ka ignorantsuse ja tõe väänamise ohtlikkuse.

Tagid:
kliima soojendamine, tuumasõda, nobelist, Trump, Donald Trump, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad