13:06 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Ühiskond
lühendatud link
2710

Linnavalitsuse korraldusega lubatakse Tallinna Keskkonnaametil ning Tallinna Transpordiametil pühapäeval, 24. septembril toimuva autovaba päeva raames piirata autoliiklust Pärnu maanteel ja Valli tänaval

TALLINN, 6. september — Sputnik. Tallinna Keskkonnaamet ja Tallinna Transpordiamet korraldavad 24. septembril kesklinnas Pärnu maantee 6 ees (Viru väljaku ja G. Otsa tn ning Suur-Karja tn vahelisel lõigul ja Valli tänaval) autovaba päeva, vahendab Raepress.

September on keskkonnasõbraliku liikumise kuu, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Pühapäeval, 24. septembril kella 6–19 on plaanis piirata sõidukite sissesõitu Pärnu maanteele alates Viru väljakust ja Estonia puiestee ristmikust. Samuti on suletud liikluseks Valli tänav Viru tänava poolt ja Pärnu maantee poolt. Suletud alal keelatakse parkimine. Trammiliiklus jätkub ning bussid sõidavad Mere puiestee või Estonia puiestee kaudu.

Autovaba päeva üritused toimuvad kell 10–16. Sel ajal on linlastel võimalik võtta osa keskkonnasõbraliku liikumisega seotud tegevustest, osta laadalt keskkonnasõbralikke tooteid, osaleda jalgsimatkal ja jalgrattaretkel ning nautida kontserti. 

Samal päeval toimub orienteerumismäng ühissõidukitega. Kuna Pärnu maantee on ka ühistranspordi liikluseks mõeldud, siis ühistranspordi toimimiseks suunatakse ümber bussiliinid nr 5, 18, 20, 36, 40 ja 73. Samuti muudetakse Tondi suunalise trammide 3 ja 4 Viru peatuse asukohta.

Eesti toidu kuu: hoia lapsele köögiuksed valla >>

Reedel, 1. septembril, algas Tallinnas, juba kuuendat aastat järjest, keskkonnasõbraliku liikumise kuu. Selle eesmärk on suurendada inimeste keskkonna- ja liiklemisteadlikkust ning mille raames toimub Tallinnas üle 60 erineva ettevõtmise ja ürituse.

"Septembris ei joo" >>

Tagid:
autovaba, ühiskond, liiklus, Tallinna transpordiamet, Keskkonnaamet, Pärnu maantee, Tallinn

Peamised teemad