20:03 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Ratas arutas ekspertidega rahvastikuprobleemide lahendamist, illustratiivne foto

Rahvastikuprobleemid olid luubi all

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
2810

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna rahvastikuekspertidega, et arutada Eesti rahvastikuprobleemide lahendamise võimalusi

TALLINN, 12. september — Sputnik. Ratas ütles, et rahvastikuprobleemidele lahenduste leidmine on Eesti üks suurimaid väljakutseid, mistõttu peab see teema olema nii valitsuse kui riigikogu tähelepanu keskpunktis, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eestivenelaste kuuluvustunne Eesti riiki on kasvanud, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Песня

"Kuigi rahvastikku mõjutavaid tegevusi on nii pere-, tervise-, sotsiaal-, haridus-, rände- kui lõimumispoliitikas, ei ole see piisav. Probleemide lahendamiseks on vaja terviklikku lähenemist, mis omakorda võimaldaks paremini korraldada ka valdkondlikke poliitikaid," ütles ta.

Tervisehädad hakkavad kimbutama üha nooremaid inimesi >>

Ratase sõnul on pikaajalisi lahendusi vaja muu hulgas sündimuse suurendamiseks, tagasirände soodustamiseks ja sisserände reguleerimiseks.

"Seega on rahvastikuteema näol tegemist ülimalt kompleksse ülesandega – rahvastikukäitumist mõjutavad kaudselt pea kõik sise- ja välispoliitilised otsused, lisaks veel globaalsed muutused," ütles ta. 

Rahvastikuprobleemide lahendamise, Eesti rahvaarvu taas tõusule pööramise ning ühiskondliku heaolu suurendamise on valitsus seadnud oma tegevuse üheks peamiseks eesmärgiks.

Baltimaad ei adu kõigi demograafiliste probleemide tõsidust, illustratiivne foto
© AFP 2018 / BJÖRN LINDGREN/TT / TT NEWS AGENCY

"Selleks, et viia Eesti elanike arv taas tõusule, soovib valitsus suurendada inimeste heaolu, pikendada tervelt elatud aastaid ning kutsuda kõiki Eestist lahkunud inimesi kodumaale naasma. Iga seaduseelnõu ja programmiline dokument peab panustama rahvastikukriisi lahendamisse ja väljarände pidurdamisse," seisab valitsuskoalitsiooni aluspõhimõtetes.

Ratas on enda üle uhke >>

Rahvastikuprobleemide kaardistamise ja lahendusvõimaluste otsimisega tegeleb ka tänavu veebruaris moodustatud riigikogu probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks, mille volitused kestavad 2019. aasta kevadeni. Muu hulgas soovib probleemkomisjon välja töötada rahvastikupoliitika arengusuunad.

Tagid:
heaolu, lahendus, probleem, rahvastik, eksperdid, ühiskond, valitsus, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30