10:49 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Ühiskond
lühendatud link
112650

Üle Soome on eriti suur nõudlus koristajate järele - vajatakse kõikvõimalikke koristajaid, nii ehitustele, büroodesse kui kodudesse

TALLINN, 15. septmeber — Sputnik. Töövahendusveebi Monster info kohaselt vajatakse isegi nõudmiseni koristajaid, kes käivad tööl siis, kui selle järele on vajadus, edastab portaal Eestinen.

Soomes ei leita isegi 4000 euro eest kuus ehitusele töötajaid, illustratiivne foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Koristajaid vajatakse eriti Helsingi piirkonnas. Nõudmiseni koristajate tööaeg on nädalas 0-37,5 tundi ja tööaeg 6-23 vahel. Erilist ettevalmistust või eelnevat koolitust ei nõuta, tähtis on valmidus ise õppida.

Varasemat koristusalast kogemust loetakse siiski eeliseks. Tööks on vaja head füüsilist vormi ja soome keele oskust suhtlustasandil. Juhiluba ja oma auto kasutamise võimalus on samuti eelis. 

Tööandja on ISS Palvelut, mis on Soome üks suurimaid tööandjaid ja kinnisvarahooldusfirmasid. Kandideerimise tähtaeg on 1. oktoober, aga kandideerida võid juba täna. Lisainfo Monsteri veebis.

Palkkavertailu.com hinnavõrdluse järgi on täistööajaga koristajate keskmine töötasu Soome 1700 eurot kuus.

Soomes ei leita isegi 4000-eurose kuupalgaga ehitusele töötajaid, samas on ehituse valdkonnas palju töötuid, vahendas Sputnik Eesti suvel. 

Suvel on ehituse alal olnud Soomes väga palju tööpakkumisi. Kevadel avaldatud tööbaromeetri top-15 nimekirjas olid töödejuhatajad, betoneerijad, ehitusinsenerid, katusepaigaldajad ja remondimehed. Neist ametitest tuntakse suurt puudust kogu Soomes.

Lagede ja seinte ehitamisele spetsialiseerunud Inlooki turundusjuht Arto Lehtonen näiteks imestas, miks paljudele inimestele hea palgaga töö enam ei kõlba. Ta rääkis tööjõupuudusest, mis pärsib paljude objektide ehitust. Ehitusel pakutakse tööd juba 4000-eurose kuupalgaga, aga huvilisi on väga vähe. 

Ehitajate mediaanpalk oli 2015. aastal 3520 eurot. Ehitusala töödejuhatajad teenivad keskmiselt 4740 eurot kuus. Ehitajate paremik teenib 4057 eurot kuus. Sinna sisse pole arvestatud elektripaigaldajaid.

Tagid:
ühiskond, töö, nõudlus, koristaja, töövahendusveeb, Soome

Peamised teemad