00:31 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Ühiskond
lühendatud link
21 0 0

Justiitsministeerium kutsub üles esitama tunnustamiseks tublisid inimesi, kes on teinud midagi olulist selle nimel, et Eestis oleks vähem vägivalda

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. "Otsime inimesi, kes on teinud enamat, kui neilt oodatakse, kes on suutnud oma algatuse, käitumise või suhtumisega muuta teiste inimeste elu ning on andnud neile tagasi lootust ja tuleviku," selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu, seisab ministeeriumi kodulehel.

Naiste tugikeskused: teenuse rahastamine tuleb üle vaadata >>

"Õnneks on Eestis palju hoolivaid inimesi. On neid, kes on aidanud vägivallaohvritel taastada eneseusu ja andnud jõudu edasiminemiseks. Samuti on inimesi, kes on suutnud mõjutada vägivallatsejaid ja andnud neile tuge ja põhjust end muuta," ütles Reinsalu.

"Me tahame need inimesed üles leida ja neile tänu avaldada, sest nad on muutunud Eesti paremaks," lisas Reinsalu.

Möödunud aastal registreeriti 7641 vägivallakuritegu, mis oli veidi enam kui neljandik kõigist kuritegudest. Kui tapmiste arv on viimase kümne aastaga märkimisväärselt vähenenud, siis registreeritud perevägivallakuritegude arv ei näita vähenemise märke. Mullu registreeriti Eestis 3017 perevägivallakuritegu, mis on ligi 40 protsenti kõigist vägivallakuritegudest.

Lühifilm noortega seotud inimkaubanduse juhtumitest >>

Kandidaate võivad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi- ja omavalitsusasutused ja ettevõtted. Iseennast ei saa auhinna kandidaadiks seada. Ühe isiku või organisatsiooni esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse posti teel märksõnaga "Vägivallaennetuse auhind" hiljemalt 6. novembriks aadressil: Justiitsministeerium, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või e-posti aadressil info@just.ee.

Auhind antakse üle 20. novembril PÖFF-i laste- ja noortefilmide alafestivali JUST FILM lapse õiguste eriprogrammi üritusel.

Eesti Naiste Varjupaikade Liit: riik eirab ohvriabi seadust >>

Samal teemal

Täna on rahvusvaheline inimkaubanduse vastase võitluse päev
EL-is on tuhandeid inimkaubanduse ohvreid
Rahvusvaheline naistevastase vägivalla vastu võitlemise päev
Täna on ajakirjanikevastase vägivalla lõpetamise päev
Tagid:
tunnustamine, auhind, vägivald, Justiitsministeerium, Urmas Reinsalu, Eesti

Peamised teemad