07:05 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Ühiskond
lühendatud link
1610

Päästeamet korraldab laupäeval enam kui 60 päästekomandos avatud uste päeva, kuhu on oodatud pere turvalisusele mõtlevad pereemad

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. "Õpetame, kuidas kodus ohutult käituda, kui tihti suitsuandurit kontrollida ja millistele ohtudele veel tähelepanu pöörata," rääkis Nõmme päästekomando pealik Andur Soo, edastab Pealinn

14. oktoober on mitmel pool maailmas tuntud kui Home Fire Drill Day, kuid Eestis ei ole veel harjutud perega rääkima, kuidas peaks õnnetuse korral käituma. Näiteks tuleks arutada, kus on pere kogunemiskoht väljaspool maja, juhul kui on vaja majast lahkuda.

Nõmme päästekomando pealik Andur Soo rääkis Pealinnale, et neid üritusi tehakse mõttega ühele või teisele asjale rohkem tähelepanu pöörata. "Näitame, kuidas päästjad elavad, milline on meie tehnika. Ja siis õpetame, kuidas kodus ohutult käituda, kui tihti suitsuandurit kontrollida ja millistele ohtudele veel tähelepanu pöörata."

Päästeameti uued põhiautod said nimeks Krõõt
© Sputnik / Ирина Тихомирова

Tallinna päästekomandode lahtiste uste päevad algavad hommikul kell 10 Nõmmel, Koplis ja Muugal ning kestavad keskpäevani. Kell 12 algavad need Pirital ja Lillekülas ning lõppevad kell kaks pärastlõunal.

Soo märkis, et paljud teemad ja jutud tulevad välja ka vestluse käigus. "Ega siin ei ole ju niimoodi, et inimene tuleb ja siis tsiuh-tsäuh me näitame asjad ära." Päästjad tegelevad tema sõnul nii laste kui ka täiskasvanutega ja siis saab rääkida probleemidest ja sellest, millele tuleks tähelepanu pöörata.

Tõusevad siseturvalisuse töötajate palgad >>

Päästjad arutavad emadega kodule evakuatsiooniskeemi joonistamise üle, samuti räägitakse, kuidas peavad pereliikmed põlengu korral käituma. Jutuks tulevad asjad, mida mida peaks köögis kindlasti käe sisse harjutama ja meelde jätma, samuti teemad, kuidas saaks pere majast kiirelt väljuda ja ellu jääda.

Päästjad tutvustavad ka komando igapäevaelu ning näitavad päästetehnikat ja —varus

Tagid:
pereemad, õnnetus, vahejuhtum, turvalisus, oht, Home Fire Drill Day, avatud uste päev, päästeamet, Andur Soo, Eesti

Peamised teemad