07:43 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Ühiskond
lühendatud link
4010

Lamellrehvid on teadliku autojuhi tark valik, kuna lamellrehvid on hea haarduvusega, ei kahjusta teekatteid, ei tekita tolmu ega müra ning sobivad paremini linnatingimustesse kui naastrehvid

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Helsingi linna ehitusameti eesvedamisel viidi aastatel 2011-2013 läbi uurimisprogramm NASTA 2011-2013 "Lamellrehvide kasutamisega parem õhukvaliteet – liiklusohutust halvendamata, mis leidis, et lamellrehvide laialdasem kasutamine isegi suurendab liiklusohutust, edastab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Korralikud rehvid aitavad ära hoida nii mõnegi õnnetuse
© Sputnik / Руслан Кривобок

Tallinna linn soovitab valida lamellrehvid >>

Lamellrehvid on oma haarduvuse omadustelt täielikult võrreldavad naastrehvidega, mistõttu valdavalt ainult linnasõite tegevad sõidukijuhid peaksid eelistama lamellrehve.

Naastrehvide negatiivsetest mõjudest ei räägita piisavalt. Naastrehvide kasutamine põhjustab kümnetesse miljonitesse eurodesse küündivaid remondiarveid teeomanikele, lisaks tekitavad naastrehvid kasutusperioodil kuiva ilma korral lenduvat tolmu, mis eelviidatud uuringu kohaselt soodustab hingamisteede- ja südamehaiguste tekkimist ning suurendab inimeste arvu, kes nende haiguste tõttu satuvad haiglaravile või koguni enneaegselt surevad.

"Rehvivahetushooaeg läheneb ja seda silmas pidades alustas Tallinna linn digiekraanidel kampaaniat "Tolm tapab", mis soovitab talvehooajal eelistada väiksema ökoloogilise jalajäljega lamellrehve," ütles Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

"Kampaaniaga juhitakse kõigi tallinlaste tähelepanu sellele, millist kahju tekitab naastrehvide kasutamine ja kui lihtne on seda kahju minimeerida," lisas Sulg.

Auto talvised jalavarjud
© RIA Novosti .
Auto talvised "jalavarjud"
Tagid:
naastrehvid, lamellrehvid, vahetus, rehvid, auto, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Eesti

Peamised teemad