07:16 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Ühiskond
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
5110

Tšehhi teadlased avaldasid kokkuvõtte teadustööst, milles kirjeldatakse ühe tootja kiibi turvariske, riigi infosüsteemi ameti (RIA) andmetel ei sisalda teadustöö uut infot Eesti ID-kaardi kohta

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. "Täna avaldatud teadustöö kokkuvõtte põhjal ei ole politsei- ja piirivalveametil alust ID-kaartide sertifikaate sulgeda ja praegu töötame edasi teadmisega, et saame turvariskiga ID-kaartide uuendamist alustada novembris," ütles RIA identiteedi ja staatuste büroo juht Margit Ratnik, vahendab Pealinn.

750 000 ID-kaardi kiibis peitub turvarisk >>

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendama hakata novembris, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

RIA teatel täpsustab Tšehhi teadlaste uurimistöö tehnilise haavatavuse sisu ja mõju, mida Eesti ametkonnad tutvustasid avalikkusele septembri alguses, edastas ameti pressiesindaja.

Teadustöö ei keskendu Eesti ID-kaardile, vaid konkreetse tootja kiibi turvanõrkusele. Probleemi tegelik ulatus on Eestist oluliselt laiem, see puudutab konkreetse kiibi turvanõrkust, mis avaldub paljude neid kiipe kasutavate kaartide ja seadmete puhul.

E-keskkonna kaudu esitas ID-kaardi taotluse üle 10 000 inimese >>

Teadlased toovad oma töös välja, et vigased tooted on olnud ametlikult sertifitseeritud rahvusvaheliste standardite järgi ning viga on jäänud sellele vaatamata avastamata.

Rahvusvaheline teadlaste grupp informeeris RIA-t, et nad avastasid turvariski, mis mõjutab Eestis pärast 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte, vahendas Sputnik Eesti septembri alguses.

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendama hakata novembris >>

Eesti eksperdid nõustusid seejuures, et teoreetiline risk on olemas, kuid see puudutab vaid osa käibelolevaid ID-kaarte. Siiski on nende arv väga suur — 750 000 kaarti, mis on välja antud pärast 2014. aasta 16. oktoobrit.

ID-kaardi turvariskile on leitud võimalik lahendus, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

RIA eestvedamisel on välja töötatud tarkvara, mille abil saab turvariskiga ID-kaartide, elamisloa ja digi-ID elektroonilist osa uuendada alates novembrist. "Praegu testime rakendust ning oleme andnud testkaardid e-teenuste pakkujatele, et nad saaksid proovida selle sobivust enda süsteemidega," ütles RIA eID valdkonna juht ning töögrupi vedaja Margus Arm.

ID-kaardi sertifikaate saab uuendada novembrist kuni märtsi lõpuni. Uuendamiseks tuleb arvutisse laadida alla ID-kaardi tarkvara uus versioon ja järgida ekraanil olevaid juhiseid. Sertifikaate saab uuendada nii oma koduarvutis kui ka politsei- ja piirivalveameti teenindustes.

"Eesti ID-kaart ja selle digitaalsed lahendused on jätkuvalt turvalised. Täna ei ole teateid ühestki digitaalse identiteedi vargusest," ütles RIA eID valdkonna juht Margus Arm.

Teadlased esitlevad oma tööd 30. oktoobril Dallases toimuval konverentsil ACM CSS.

Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)

Peamised teemad