12:55 16. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
Kultuuriminister Indrek Saar

Ministeerium ootab aasta kodaniku kandidaate

© Flickr / Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Ühiskond
lühendatud link
2510

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas välja konkursi aasta kodaniku kandidaatide leidmiseks. Selle aasta moto on "Kujundame tulevikku", mis on inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Indrek Saare sõnul on noored olnud sel aastal tähelepanu keskmes, mööda Eestimaad ringles Laste Vabariik, suvise laulu- ja tantsupeo allkiri oli kõnekas "Mina jään". Kuid tulevikku kujundame me üheskoos, kõik põlvkonnad.

Laste Vabariik tähistab koos lastega Eesti 100. sünnipäeva
© Фото : Ирина Тихомирова

"Aasta kodaniku tiitli pälvib inimene, kes erinevaid mõtteviise ja põlvkondade tarkust kogudes aitab oma saavutustega kujundada meie tulevikku," ütles minister Saar.

Aasta kodaniku aunimetus on tunnustus, mis antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on käesoleval aastal üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele.

Saar: noorte laulu- ja tantsupidu kinnitas eesti kultuuri elujõulisust >>

Kandidaate aunimetusele võivad esitada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Esitatud taotluses tuleb juhinduda statuudis toodud põhimõtetest, sealhulgas põhjendada kandidaadi sobivust ja seost aasta motoga.

Tallinna flash mob purustas eelmise Eesti rekordi
© Фото : Ирина Тихомирова

Aasta kodanik 2017 kuulutatakse välja 27. novembril Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones. Samal üritusel annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Laulupeo 2eurose mündi kujundus selgub laste joonistuskonkursil >>

Aasta kodaniku kandidaate saab esitada 3. novembrini Kultuuriministeeriumi veebilehe kaudu siin. Aasta kodaniku aunimetuse statuut on kättesaadav siin (PDF).

Lisainfo Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Tagid:
kandidaat, noored, kultuur, aasta kodanik, Kultuuriministeerium, Indrek Saar, Eesti

Peamised teemad

 • Военнослужащие украинских вооруженных сил Украины

  Sõjaseisukord kehtib Ukrainas alles kaks nädalat, kuid hakkab juba ohustama Ukraina majandust, arvatakse Ülemraadas. Kogu selle aja on sõjakomissariaadid üritanud linnatänavatelt kinni püüda vajalikku hulka kodumaakaitsjaid ja tsiviilvõimud piiravad alkoholi müüki vormis inimestele.

  14
 • Пингвины

  ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis laupäeval heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele.

  20
 • Demokraatia sümbol

  Lähima kahe aasta vältel on Ameerika määratud kuulda saama, kas pistis vaikimise eest on piisavaks aluseks ametist tagandamisele ja millisel hetkel nimelt lakkas Michael Cohen venelastega arutamast oma ülemuse plaane rajada Moskvas Trumpi Torn.

  36