11:28 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Ühiskond
lühendatud link
11611

Transpordivahendis koha eakatele inimestele kohta loovutades teeme me tegelikult kahju nende tervisele, leiab rühm briti teadlasi eesotsas ortopeediakirurgi Scarlett McNallyga

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Tema ja ta kolleegid avaldasid ajakirjas British Medical Journal uurimuse eakate inimeste füüsilise aktiivsuse ja sotsiaalse toimetuleku vaheliste seoste teemal, vahendab RIA Novosti.

100-aastased eestlased toetavad tulevate põlvede tervist >>

Teadlased kutsuvad üles eristama vananemise tagajärgi ja kehalise aktiivsuse puudumist ning märgivad, et eakatele inimestele on täiesti jõukohane järjepidevate harjutuste abil kümne aasta võrra "nooreneda".

"Me peame inustama inimesi vananedes aktiivsemalt tegutsema, mitte soovitama neil puhata," väitis McNally kolleeg professor Muir Gray. "Ja mõelge hästi järele, enne kui loovutate bussis või rongis istekoha eakale inimesele. Püstiseismine on nende jaoks suurepärane harjutus."

"Enamus eakate inimeste haigustest ei ole seotud eaga, vaid puuduliku aktiivsusega. Mida rohkem me harjutusi teeme, seda parem," märkis McNally ise.

Peaminister: tervise ees oleme kõik võrdsed >>

Tema sõnul tuleb isegi statsionaarsele haiglaravile saadetud vanuritel püüda leida aega istuliolekuks või koridorides jalutamiseks.

McNally ja tema kolleegid nentisid ühtlasi, et ühiskond peab niiviisi muutuma, et kesk- ja vanemas eas inimestel oleks rohkem võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Samal teemal

10. september on vanavanemate päev
Tagid:
teadlased, eakad, aktiivsus, ühiskond, ühistransport, tervis, British Medical Journal, Suurbritannia

Peamised teemad