18:34 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
4220

Tallinna Transpordiamet kutsub sõidukijuhte üles talviste liiklemistingimustega arvestama ning muutlikele teeoludele teravdatud tähelepanu pöörama

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. Madalate temperatuuride saabumisega kaasneb salakavala musta jää tekkimise oht ning ka juba õhuke kiht lund muudab tee libedaks ja pikendab kordades pidurdusteekonda, vahendab Raepress.

Teed võivad öösel ja varahommikul libedad olla >>

Alates homsest, 15. oktoobrist on kõigil autoomanikel aeg teha valik, kas sõita talvel naast- või lamellrehvidega?
© Sputnik / Руслан Кривобок

Miinuskraadidega muutuvad ristmike ja ülekäiguradade esised lõigud pidurdamisest ja kiirendamisest ohtlikult libedaks ka sademete ja musta jää puudumisel. Kui sellega mitte arvestada, siis võib enne ristmikku või ülekäigurada libedus juhti ootamatult tabada ning peatumine ilmselt ei õnnestu. Väga libedad on ka teedele langevad puulehed.

Koristamata lehed põhjustavad üleujutusi tänavatel >>

Tallinna Transpordiameti liikluskorraldusosakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul on praegustes ilmastikuoludes ohutu liikluse märksõnadeks korralikud talverehvid, teeolude vastav sõidukiirus, suurem pikivahe eessõitjaga, aegsasti pidurdamine ning rahulik sõidustiil.

Sõidukijuht peab alati arvestama, et talvised sõiduolud erinevad kardinaalselt suvistest ning ootamatut libedat teed tuleb võtta praegusel aastaajal normaalse nähtusena, hoiatas ka Maanteeamet.

Soomes vajatakse hooajalisi rehvivahetajaid >>

Riigi ilmateenistuse prognooside kohaselt võib lähiöödel tulla öökülma, mistõttu tuleb valmis olla, et teed võivad öösiti ja varahommikuti libedad olla. Seega tuleb juhtidel varuda rohkem aega, et ohutult sihtpunkti jõuda, vahendas Sputnik Eesti ameti teadet.

"Maanteeamet teehoolde tellijana kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad teed järsku libedaks muutuda," kinnitab hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa. "Seetõttu on sõidukiiruse valimine eriti oluline — lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik."

Korralikud rehvid aitavad ära hoida nii mõnegi õnnetuse
© Sputnik / Руслан Кривобок

Lamellrehvid on teadliku autojuhi tark valik, kuna lamellrehvid on hea haarduvusega, ei kahjusta teekatteid, ei tekita tolmu ega müra ning sobivad paremini linnatingimustesse kui naastrehvid, vahendas Sputnik Eesti viitega Tallinna linnaplaneerimise ametile.

Iga valgusepeegeldaja ei ole helkur >>

Helsingi linna ehitusameti eesvedamisel viidi aastatel 2011-2013 läbi uurimisprogramm NASTA 2011-2013 "Lamellrehvide kasutamisega parem õhukvaliteet — liiklusohutust halvendamata", mis leidis, et lamellrehvide laialdasem kasutamine isegi suurendab liiklusohutust.

Lamellrehvid on oma haarduvuse omadustelt täielikult võrreldavad naastrehvidega, mistõttu valdavalt ainult linnasõite tegevad sõidukijuhid peaksid eelistama lamellrehve.

Tagid:
jää, rehvid, autojuht, sügis, libedus, oht, auto, Tallinna transpordiamet, Eesti

Peamised teemad