06:15 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Ühiskond
lühendatud link
56 0 0

Tallinnas pääsesid kaks last ja nende ema möödunud nädala lõpus napilt vingusurmast - tegemist on juba teise sarnase õnnetusega viimaste päevade jooksul

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Pühapäeval kell 15.22 teatati, et Energia tänaval on kortermaja ühes teise korruse korteris hakanud gaasikatla kütmise tagajärjel halb üheaastasel poisil, 14-aastasel neiul ning 37-aastasel pereemal. Kõik vingumürgituse saanud kannatanud toimetati kiirabi poolt haiglasse. Päästjad tuulutasid ruumid, vahendas Pealinn.

Õige kütmine tagab puhtama õhu >>

Päästjad ootavad pereemasid komandodesse külla, illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Юрьев

Korterisisese gaasipaigaldise nõuetele vastavuse ja hooldamise eest vastutab korteriomanik, gaasiseadmete ja gaasipaigaldistega seotud tegevuste ohutuse üle teeb riiklikku järelevalvet Tehnilise Järelevalve Amet. Kui kodus on gaasiveesoojendi, soovitab päästeamet kindlasti elamisse soetada õhust vingugaasi (CO) taset mõõtev vinguandur.

"Kui on kodus gaasiveesoojendi ning elanik tunneb näiteks pärast vannis või dušši all käimist uimasust ja iiveldust, soovitame kindlasti gaasiseadmed üle kontrollida selleks volitatud gaasiseadmete eksperdil. Kuna vingugaas on lõhnatu, värvitu ja maitsetu, on ta äärmiselt ohtlik ja võib inimese tappa või põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi. Kõige täpsema info gaasilekete ja käitumisjuhiste kohta saab Eesti Gaasilt," märkis Põhja päästekeskuse pressiesindaja.

Päästeamet tuletab meelde, et alates 1. jaanuarist 2018 on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Eelkõige on sellisteks gaasil töötavad veesoojendid. 

Nimetatud õigusaktiga muudetakse vingugaasiandur kohustuslikuks gaasikütte olemasolul, kuigi mõistlik on vastav andur paigaldada kõikidesse eluruumidesse, kus asub põlemisprotsessiga seotud seade, nagu näiteks puuküttel toimiv ahi, kamin või pliit.

Suurim osa palgatõusuks mõeldud lisarahast läheb politsei- ja piirivalveametile
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kindlasti tuleb meeles pidada, et vingugaasiandur ei asenda suitsuandurit ega vastupidi. Suitsuandur paigaldatakse teadupärast lakke, vingugaasianduri jaoks on õige koht seinal hingamisteede kõrgusel, magamistoas hoopistükkis voodi kõrgusel.

Alles 22. oktoobril viidi Nõmmelt haiglasse kaks last ja kaks täiskasvanut, sest gaasiboileriga korteris oli vingugaasi kontsentratsioon õhus üle normi.

Nisu tänava maja kümme päeva elektri ja gaasita >>

Tagid:
vingugaas, andur, vingugaasiandur, vingusurm, ühiskond, gaas, tervis, kiirabi, päästeamet, Eesti, Tallinn

Peamised teemad