17:58 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Ühiskond
lühendatud link
3320

Ajakiri Forbes koostab hulganisti edetabeleid, millest enamik on seotud väljaande poolt antud hinnangutega füüsiliste isikute või ettevõtete jõukusele

TALLINN, 2. november — Sputnik. Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan märkis enda ilmumist ajakirja Forbes koostatud edetabelisse maailma kõige mõjukamate naiste osas irooniliselt, et ta eelistaks olla mõnes teises selle ärilehe nimekirjas.

"Mina muidugi eelistaksin olla mõnes muus Forbesi nimistus, kuid nagu öeldakse, kes mida teha oskab," sõnas Simonjan RIA Novostile.

Ajakiri Forbes koostab hulganisti edetabeleid, millest enamik on seotud väljaande poolt antud hinnangutega füüsiliste isikute või ettevõtete jõukusele, kuid nende nimekirjade hulgas on ka nimistud ja reitingutabelid mõjukuse kohta.

Simonjan: kui RT ei allu USA nõudmistele, algavad vahistamised>>

Kolmapäeval avalikustatud reitingutabelis maailma kõige mõjukamate naiste kohta asetus esmakordselt sellesse nimekirja lülitatud Simonjan 52. kohale, edestades 13 punkti võrra USA omaaegset riigisekretäri ja endist presidendikandidaati Hillary Clintonit. Clintonist kõrgemal, 49. kohal oli teinegi venelanna –Venemaa Keskpanga juht Elvira Nabiullina. Esikohal on selles edetabelis Saksamaa kantsler Angela Merkel ning teisel kohal Suurbritannia peaminister Theresa May.

President Kersti Kaljulaid sai esimese eestlasena Forbes saja mõjukaima naise nimekirja ja ta on 78. kohal.

USA uurib, kas raadio Sputnik mõjutas presidendivalimisi>>

Forbes nentis Simonjani sellesse edetabelisse ilmumist kommenteerides, et veel aasta tagasi ei teadnud enamik inimesi, kes ta selline on, kuid "nüüd arutatakse tema üle nii tehnoloogia-, poliitika- kui ka meediaringkondades."

Tagid:
Forbes, May, Kaljulaid, Merkel, Simonjan

Peamised teemad