10:13 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Ühiskond
lühendatud link
2310

Sajad Prantsusmaa naissoost kunsti-, meedia- ja filmitegelased kutsuvad president Emmanuel Macroni rakendama kriisiplaani seksuaalvägivalla vastu

TALLINN, 5. november — Sputnik. Macronile adresseeritud ja täna Journal du Dimanche'is avaldatud kirjas väidavad Prantsuse feminist Caroline De Haas, ajakirjanik Giulia Fois, aktivist Marie Cervetti ja Clara Gonzales, et üks igast kahest naisest on olnud seksuaalvägivalla ohver, vahendas portaal Pealinn viitega BNS-le.

"Paljud ei ole enam siin, et seda kirja allkirjastada, nad on peksu järel surnud," jätkasid nad.

"Kas teil on see meeles, kui te reisite, kodanikega kohtute, juhite kohtumist või võõrustate õhtusööki? Meie oleme üks kahest."

Naiste ja meeste elu Eestis ja mujal Euroopas>>

Haas ja tema kaaslased ärgitavad rakendama viit esmast meedet, sealhulgas kohustuslikku seksuaalse ahistamise vastast koolitust ettevõtetes ja riigi subsiidiumide kahekordistamist seksuaalse kuritarvitamise naisohvritele.

Naised Euroopa Liidus
© Sputnik /

Saidil Change.org avaldatud petitsioonist alguse saanud kirja esimese saja allkirjastaja seas olid lavastaja Lisa Azuelos, näitlejatarid Zabou Breitman ja Anna Mouglalis, kirjanikud Marie Darrieussecq ja Tatiana de Rosnay, ajakirjanik Rokhaya Diallo ja laulja Imany.

"Härra president…. nagu paljusid teisi, on meid ahistatud, kuritarvitatud või vägistatud," seisis kirjas, mille kohaselt ei võta võimud nende väiteid sageli tõsiselt või siis süüdistatakse neid endid provotseerimises.

"Tänavail, tööl, nagu ka kodus, peab sallimatus vägivalla vastu normiks muutuma… Me seisame silmitsi tõsise kriisiga. Kas te olete meie poolel?"

Hea uudis: Eestis naiste ja meeste tasakaal rahaasjades paranenud>>

Kui seksuaalvägivalla teema sai alguse USA-st terve rea süüdistustega Hollywoodi produtsendi Harvey Weinsteini vastu, on vastavaid väiteid juba esitatud ka mitmete tuntud tegelaste suhtes Prantsusmaal, sealhulgas Macroni enda erakonnast.

Tagid:
seksuaalahistamine, Emmanuel Macron, Eesti

Peamised teemad