03:10 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Ühiskond
lühendatud link
6810

Esmaspäeval, 20. novembril algab Maanteeameti kampaania ,"Tee on libe, vali vastav sõidustiil!", mille eesmärk on liiklejatele meelde tuletada, et iga juhi ülesanne on valida teeoludele vastav sõidukiirus

TALLINN, 20. november — Sputnik. "Maanteeamet koos riigiteede hooldust tegevate ettevõtjatega on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad teed temperatuuride kõikumisel järsku libedaks muutuda," sõnas Maanteeameti peadirektori asetäitja hoolde alal Tarmo Mõttus.

"Me kipume ära unustama, millises kliimavöötmes me elame ja mida see tähendab ühest punktist teise sõitmisel," vahendab Maanteeamet Mõttuse sõnu.

Sõidukijuht peab alati arvestama, et talvised sõiduolud erinevad kardinaalselt suvistest ning ootamatut libedat teed tuleb võtta praegusel aastaajal normaalse nähtusena. Seetõttu on väga oluline roll ohutul liiklemisel liiklejatel endil, kes peavad arvestama talviste teeoludega ning kindlasti valima sihtkohta jõudmiseks aega.

Nädala keskpaik näitab päikest >>

Koristamata lehed põhjustavad üleujutusi tänavatel, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Enne sõidu alustamist saab tutvuda teeoludega Eesti eri piirkondades läbi teeilmajaamade ja teekaamerate veebilehel tarktee.ee.

Seoses muutuvate ilmastikuoludega tühistati riigiteedel 25. oktoobrist ka suurima lubatud sõidukiiruse 100 ja 110 km/h kehtivus.

Maanteeamet teehoolde tellijana kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad teed muutuda ootamatult libedaks. Seetõttu on sõidukiiruse valimine eriti oluline – lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik.

Pärnumaal hukkus liiklusõnnetuses bussijuht >>

Teed võivad öösel ja varahommikul libedad olla, illustartiivne foto
© Sputnik / Евгений Биятов

Talvetingimustes sõitma minnes tuleb igal sõidukijuhil üle vaadata ka oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Kontrollida tuleb, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras.

Talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist, ent iga juht peab ise otsustama ilmaolude ja oma planeeritava teekonna põhjal, millal ta seda teeb.

Korralikud rehvid aitavad ära hoida nii mõnegi õnnetuse >>

Tagid:
juht, kampaania, ilm, libedus, kliima, liiklus, auto, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad