10:21 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Ühiskond
lühendatud link
2710

President Kersti Kaljulaidi sõnul peaks ühiskonnas olema vähem barjääre, et vägivalla ohvriks langenud inimesed ei peaks ronima veel üle müüride, et end kuuldavaks teha ja abi saada

TALLINN, 22. november — Sputnik. "Kõige suuremaks takistuseks selles küsimuses on tihti inimeste suhtumine, mitte seaduste puudumine. Selleks, et suhtumine muutuks, peavad naised ja mehed koos pingutama," lausus president Kaljulaid eile Brüsselis iga-aastasel põhiõiguste kollokviumil, mis on seekord pühendatud naiste õigustele. 

Illustreeriv foto
© Fotolia / WavebreakMediaMicro

Hea uudis: Eestis naiste ja meeste tasakaal rahaasjades paranenud >>

"Uuringud näitavad, et võrdõiguslikkusel on oluline mõju majandusele ja ühiskonnale laiemalt. Suhtumist võrdõiguslikkusesse ja naistevastasesse vägivalda pole võimalik muuta ainult seaduste jõul, mehed ja naised peavad koos töötama selle nimel, et ühiskonda võrdõiguslikumaks muuta," ütles riigipea.

Pärast konverentsi kohtus president Kaljulaid Euroopa Komisjoni esimese asepresidendi Frans Timmermansiga. Kohtumisel arutati võimalusi muuta Euroopa ühiskondi ja institutsioone võrdõiguslikumaks ning Euroopa Liidu tuleviku väljakutseid, sealhulgas Euroopa Liidu mitmeaastase finantsraamistiku prioriteete, energiajulgeolekut ning ka Rail Balticut.

Prantsuse naised nõuavad Macronilt kriisiplaani seksuaalvägivalla vastu võitlemiseks >>

Iga-aastase põhiõiguste kollokviumi eesmärgiks on parandada Euroopa Liidu põhiõiguste kaitse alast koostööd ja kaasata rohkem inimesi põhiõiguste kaitsesse. Selleaastane kollokvium oli pühendatud naiste õigustele.

Tagid:
vägivald, kollokvium, õigused, võrdõiguslikkus, mehed, naised, EL, Kersti Kaljulaid, Brüssel, Belgia, Eesti

Peamised teemad