00:17 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Ühiskond
lühendatud link
2520

Transpordifirma Uber teatas, et häkkerid said 2016. aastal aset leidnud andmevarguse käigus ligipääsu umbes 57 miljoni ettevõtte autojuhi ja kliendi isiklikele andmetele

TALLINN, 22. november — Sputnik. "Midagi taolist poleks pidanud juhtuma ja ma ei kavatse siin mingeid õigustusi esitada," ütles Uberi tegevjuht Dara Khosrowshahi. Briti rahvusringhäälingu BBC info kohaselt maksis Uber teadaolevalt 2016. aastal aset leidnud rünnaku korraldanud häkkeritele 100 000 dollarit (umbes 85 300 eurot), et varastatud andmed hävitataks, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Praha taksojuhid protestivad Uberi vastu >>

Uberi eksjuht Travis Kalanick teadis toimunust juba rohkem kui aasta tagasi. Häkkerite kätte langesid 57 miljonit nime, e-posti aadressi ning telefoninumbrit kogu maailmast, sealhulgas tulid avalikuks 600 000 USA juhiloa andmed.

"Kuni me pole täheldanud intsidendiga seotud pettuse või kuritarvitamise juhtumeid, jälgime praegu kannatada saanud juhtide kontosid ning pakume neile täiendavat pettusekaitset," ütles Khosrowshahi. Kannatada saanud klientidele see ei laiene.

Dubrovski: Uber ja Taxify tegid meist kõige suurema taksoteenuse pakkuja Eestis >>

Novembrist jõustunud seadusemuudatus võrdsustas sõidujagajad tavaliste taksojuhtidega ning kõik Uberi ja Taxify juhid peavad taotlema endale takso teenindajakaardi.

Tagid:
ühiskond, rünnak, andmevargus, häkker, andmed, BBC, Uber, Dara Khosrowshahi, maailm

Peamised teemad