06:57 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Ühiskond
lühendatud link
30 0 0

Tallinna Keskkonnaamet ja Energia Avastuskeskus kutsuvad kõiki jäätmeteemalisele perepäevale "Prügi ressursiks" laupäeval, 25. novembril kella 11-st-16-ni Energia Avastuskeskuses (Põhja pst 29)

TALLINN, 24. november — Sputnik. "Kindlasti aitab perepäev saada lastel teadlikumaks jäätmeteemadest, tihendab eri põlvkondade vahelist suhtlemist ja kannab endas lugupidamist oma kodu ja Eestimaa looduse vastu", on abilinnapea Züleyxa Izmailova veendunud, vahendab Raepress.

Perepäeval jagub tegevusi igas vanuses huvilistele. Avastuskeskuse legendaarne leiutaja Aare Baumer näitab külastajatele avatud töötubades, millest koosnevad elektri- ja nutiseadmed ning elektrilised mänguasjad.

Kõrgõztani pealinn Biškek
© Sputnik / Табылды Кадырбеков

Jäätmed võivad olla väga väärtuslik ressurss >>

Lühiettekannetega ohtlikest jäätmetest astuvad üles Ragn-Sellsi ja EES-Ringluse eksperdid. Töötube lastele ja ka täiskasvanutele juhendavad Eesti Pandipakendi asjatundjad ja käsitöömeister Tiiu Tagamets. Lastele õpetab sortimist Prügihunt ja vanade asjade uuesti kasutamist näitab Uuskasutuskeskuse meeskond.

Avastuskeskuse planetaariumis saab vaadata jäätmeteemalisi filme ja Energia avastuskeskuse uut populaarteaduslikku lühifilmi "Helielu". Huvilistele on vaatamiseks välja pandud Keskkonnaameti jäätmeteemaline näitus. Jäätmetega seonduvatele küsimustele vastavad spetsialistid Keskkonnaministeeriumist ja Tallinna Keskkonnaametist.

Avastuskeskuses toimub sel päeval ka väikesemõõdulise koduelektroonika ja patareide kogumine, lastel ja noortel on võimalus osa võtta mänguasjade vahetusest. Päeva jooksul toimub temaatiline viktoriin, kus on välja pandud ka auhinnad.

Pomerants: plastik on ressurss, mitte mereprügi >>

Perepäeval loob prügitrummidega muusikalist meeleolu Reigo Ahven, kes juhendab ka trummide töötoas kõiki rütmihuvilisi. Ajutise kohviku paneb keskuses püsti "Korsten – Armastus & Hea Toit".

Perepäev toimub osana üleeuroopalisest jäätmetekke vähendamise nädalast, mida tähistatakse 18.-26. novembrini. Tänavu on teemaks: "Korduskasuta — anna esemele uus elu". Sellest ajendatult toimub mitmes Tallinna koolis ja lasteaias taas- ja korduskasutusele suunavaid üritusi. Lisaks toimub jäätmeteemaline infopäev ja õppereis nii Rohelise Kooli programmiga liitunud haridusasutuste kui Rohelise Kontori koordinaatoritele.

Ukrainlased õpivad Tartus prügi käitlema >>

Perepäeva lisainfo on leitav Tallinna Keskkonnaameti ja Energia avastuskeskuse kodulehel. Üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädala ettevõtmistega saab tutvuda Keskkonnaministeeriumi kodulehel.

Perepäeval on avastuskeskuse sissepääsupilet tavapärasest soodsam: hind alates 7. eluaastast on 3 eurot, väiksemad lapsed pääsevad keskusesse tasuta.

Näita, et hoolid! Anna Sinagi oma panus jäätmetekke vähendamisse!

Tagid:
ressurs, jäätmed, prügi, perepäev, Energia Avastuskeskus, Tallinna Keskkonnaamet, Tallinn

Peamised teemad