23:26 25. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Ühiskond
lühendatud link
6120

Laupäeval, 2. detsembril toimub Kakumäel Eesti suurim heategevuslik varjupaigakasside näitus

TALLINN, 30. november — Sputnik. Royal Canin Arenal PetCitys (Rannamõisa tee 8) kella 12-15 toimuvast varjupaigakasside näitusest "Kaunim Koduotsija" võtavad osa suuremad vabatahtlikud loomi päästvad organisatsioonid ning koduta loomade varjupaigad. Kohapeal on üle 40 kodu otsiva kassi – väikesed ja suured karvakerad, edastas Tallinna linnaplaneerimise amet.

Tallinna uus loomade varjupaik saab aastaseks! >>

Kassinäitusele kohaselt toimub ka võistlus ning tänu peakohtunik loomaarst Tiina Toometile saavad varjupaigakasside seast välja valitud: Tore Triibik, Lahe Lapik, Kena Kolmevärviline, Mõnus Mustik ja Üllatav Ühevärviline.

Kõiki kasse ootavad auhinnad ja rosetid ning võitjatele on karikad. Samuti on kõik kiisud päriskodu otsingul ning valmis sobivusel kasvõi kohe sealt samast päriskoju kolima. Eesti suurimalt heategevuslikult kassinäituselt kodu leidnud kiisudega antakse kaasa kahe kuu toiduvaru ja muu vajalik.

"Ärgitan kõiki inimesi, kes tahavad mõnda heategu teha, kaaluda võimalust mõnele neist kassidest kodu kinkida. Kutsun üles kõiki julgemalt võtma omale koju uut pereliiget," tegi üleskutse abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud Kaunim koduotsija näituselt leidis kodu kokku 15 kassi. Idee on sündinud ennekõike vajadusest juhtida tähelepanu loomadele, kel oma kodusid pole.

"Kunagi varem ei ole koondatud nii palju erinevaid vabatahtlikke organisatsioone üheskoos oma kodu otsivate loomadega," ütles kassinäituse peakorraldaja Klaire Niilus, kes loodab suurt külastajate arvu ja veelgi enam, et jõulueelsel ajal leiavad ka sel aastal paljud toredad näitusele tulevad karvakerad endale päriskodud.

Näitusel osalevad ka Tallinna Paljassaare loomade varjupaiga kassid, kellele on see heaks võimaluseks suhelda kassisõpradega personaalselt ja näidata oma suurepärast iseloomu.

Varjupaiga kassitoas jäävad paljud ülisõbralikud ja armsad kiisud tihti suuremate ja julgemate taustal märkamatuks. Seetõttu on näitus kassidele parimaks võimaluseks näidata end parimast küljest ja jõuda jõuluks uude koju.

Aitame kodutuile kassidele kodu leida, ise kodunt lahkumata >>

Toimub õnneloos ja heategevusmüük, mille tulu läheb varjupaikadele. Päeva juhib loomasõber Kertu Jukkum. 

Näitusel osalevad: Varjupaikade MTÜ, Pesaleidja, Kassiabi, Eesti Loomakaitse Selts, Nurru Ometi, 58 Kassi Koju, Kelmiküla Kassijaam, Kass ja Pojad, Kiisusõbrad, Saaremaa Loomade Turvakodu ja Pakri Loomade varjupaik.

Toetajad: Royal Canin Estonia, Tiina Toometi kliinik, Cleopella kassiklubi, Tallinna Keskkonnaamet, Mamas Pride Tattoo Stuudio ja paljud teised.

Tagid:
loomad, ühiskond, kass, näitus, varjupaik, Royal Canin Arena, Tallinn

Peamised teemad