21:46 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Soome Vabariik tähistab 100. sünnipäeva

Soome Vabariigi 100. aastapäeva puhul heisati Eesti lipud

© Sputnik / Владимир Астапкович
Ühiskond
lühendatud link
31 0 0

Soome Vabariik tähistab 6. detsembril 2017. aastal 100. sünnipäeva ja selle ainukordse sündmuse äramärkimiseks otsustas Vabariigi Valitsus anda kõigile riigi- ja omavalitsusasutustele, samuti avalik-õiguslikud juriidilistele isikutele korralduse heisata Eesti lipud

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Soome iseseisvus 6. detsembril 1917. aastal.

Laupäeva õhtul toimus Vabaduse väljakul Soome 100 kontsert
© Фото: Raul Mee / Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Vabariigi väljakuulutamine toimus peale enamlaste riigipööret Venemaal, kui Vene Keisririigi koosseisu kuulunud Soome suurhertsogiriigi parlament Eduskund langetas esmalt 15. novembril otsuse tunnistada end kõrgeimaks võimuks Soomes ning seejärel kuulutas 6. detsembril 1917. aastal Soome iseseisvaks riigiks.

Tartu tähistab Soome Vabariigi aastapäeva>>

Soome 100. sünnipäeva on tähistatud Eestis juba mitmete sündmustega. Eesti liitub ka Soome riigi juubelile pühendatud ülemaailmse valgustusaktsiooniga ning 6. detsembril värvub Soome lipu värvidesse ka Stenbocki maja ja Vanemuise teatrihoone.

Soome 100. aastapäeva tähistamine kulmineerub 5-6. detsembril>>

Üks 100. aastapäeva tähtsündmuseid on pidulik pärgade asetamine soomepoiste mälestusmärgile Metsakalmistul. Pidupäev lõpeb ilutulestikuga Tallinna kesklinnas. Sinivalge ilutulestik algab kell 21.25 ning seda saab kõige paremini jälgida Vabaduse väljakult.

Tagid:
aastapäev, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Politoloog Armen Gasparjan

  Luues müüdi endast, kui verejanulise totalitaarse režiimi ohvrist, heitsid eestlased sellest välja kõik, mis neile ei meeldinud, uskudes siiralt, et see Venemaa elanikele härduspisarad silma toob, märgib politoloog Armen Gasparjan.

  49
 • EV100: ühe Eesti perekonna lugu, illustreeriv foto

  Alates 1963. aastast kirjeldatud sündmustes olen ise olnud osavõtja, varasemad on üles täheldatud sugulaste ja kokku puutunud isikute meenutuste põhjal, täheldab autor.

  21
 • Ametisolev Vene riigipea pälvis 18. märtsil presidendivalimistel võidu, kogudes 76,69% häältest

  Niisiis tahab USA president taas kord pöörata suhetes Moskvaga uue lehekülje. Kui ta just pole muutnud oma kavatsusi pärast terve aasta kestnud rünnakuid meedias ja tema "kahtlaste" Venemaa-sidemete uurimist, on põhjust oletada, et viib oma lubadused ellu.

  40