18:34 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Kaubanduskeskustes saab ID-kaarte uuendada

Kaubanduskeskustes saab ID-kaarte uuendada

© Sputnik / Александр Заболотный
Ühiskond
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (38)
2910

Ka sellel nädalavahetusel saab ID-kaardi sertifikaate uuendada Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva kaubanduskeskustes

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) ajutised teeninduspunktid ID-kaardi sertifikaatide uuendamiseks on kaubanduskeskustes avatud olnud juba mitu nädalat. Möödunud nädalavahetusel uuendati kaubanduskeskustes ligi 1200 ID-kaarti, teatas PPA.

Vastutus nagu tiisel, kuhu pöörad… >>

PPA Tammsaare teenindus Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Jõulude eel külastatakse kaubanduskeskuseid palju. Sellepärast läheme oma teenindustega sinna, kus on ka inimesed," ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo ekspert-nõunik Anita Sokolova.

"Kõige mugavam on ID-kaarte kauguuendada oma koduarvutis. Kui kodus või PPA teenindustes uuendamine pole võimalik, teenindame ID-kaardi omanikke nädalavahetusel kaubanduskeskustes," rääkis Sokolova.

Kes vastutab riigi vigade eest? >>

ID-kaarte saab PPA ajutistes teeninduspunktides kaubanduskeskustes üle Eesti uuendada sel aastal veel 9.-10. ja 16.-17. detsembril.

6. detsembri seisuga oli oma ID-kaardi sertifikaate uuendanud 322 000 inimest.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada kas oma arvutis või PPA teenindustes järgmise aasta 31. märtsini. 2018. aasta 1. aprillil suletakse peatatud sertifikaadid ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda uus kaart.

ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina sellel märgitud kuupäevani. Infot uuenduse kohta leiab PPA kodulehelt.

Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (38)
Tagid:
kauguuendamine, turvarisk, tehnoloogia, uuendamine, isikutunnistus, ühiskond, ID-kaart, RIA, PPA, Eesti

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  16
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  57