12:30 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
7210

Prisma nimel Soomes on juba alates sügisest saadetud e-kirju, kus palutakse kinnitada mitmesaja euro suurune kinkekaart. Nüüd saadetakse selliseid teateid mobiiltelefoni sõnumitega

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Selliseid sõnumeid on levitatud ka sotsiaalmeedia kanalite, näiteks Facebooki kaudu, vahendab portaal Eestinen viitega väljaandele Iltalehti. Prismasid haldava S-grupi info kohaselt on tegemist pettusega ja inimesi kutsutakse üles ettevaatlikkusele.

Kuidas internetipoest ohutult jõulukinke osta >>

S-grupi info kohaselt on ettevõttel käimas mitmeid kampaaniaid, aga nende käigus ei küsita kunagi inimeste isikukoodi, krediitkaardi numbreid ega pangakoode. Kui keegi on juhtumisi selliste kirjade peale oma andmeid kuhugi edastanud, tuleks kiiresti pöörduda panga poole.

Eesti kinnisvaraportaalides tegutsevad petturid, vahendas Sputnik Eesti juulikuus. Sel suvel on politsei saanud tavapärasest rohkem teateid üüriturul tegutsevatest petistest, petturid tegutsevad eelkõige veebiportaalides City24, kv.ee ja Airbnb. Kelmid üritavad välja üürida kortereid, mis neile ei kuulu, nii petetakse huvilistelt välja ettemaks ja broneerimistasu.

Tele2 hoiatab müügile paisatud libarakenduste eest >>

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Hannes Keldi sõnul on petuskeemis kõige levinum see, et võetakse internetist suvalise kinnisvara andmeid ja oodatakse kuni üürihuviline ühendust võtab. Kui pettur on ettemaksu kätte saanud, siis libakuulutaja kaob ja üürihuviline on oma rahast ilma.

Tarbijakaitseamet hoiatab jõulude eel, et internetipoest ostes mitte petta saada, tuleks kindlasti kontrollida müüja tausta ja kui vähegi võimalik, kasutada krediitkaarti.

Samal ajal kui E-kaubanduse liit koos edumeelsemate ettevõtetega võitlevad internetipoodide kvaliteedi ja usaldusväärsuse kasvu eest, üritavad mõned e-poed poolkõlvatu konkurentsi võtteid kasutades kasvavast turust kasu lõigata. Seetõttu tulekski internetipoest ostes olla hoolas ning enne ostu sooritamist eeltööd teha.

Ajakirjanik: Eesti kuritegevus on liikunud rahvusvahelisele tasandile >>

"Üks väike nipp: tasu e-poes ostu(de) eest krediitkaardiga (Visa, Mastercard). Nimelt on krediitkaardisüsteemil lisakindlustuskaitse peal. Sellest pangad paraku teavitama ei kipu. Kui olete krediitkaardimakseid teinud ja pole ostuga rahul või see pole kohale jõudnud, on võimalik Visa või Mastercardi süsteemi kaudu oma raha tagasi saada," soovitab Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

Tagid:
hoiatus, kampaania, ühiskond, kinkekaart, pettus, e-kiri, sõnum, Prisma, Soome

Peamised teemad