01:25 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Ühiskond
lühendatud link
6010

Peagi algaval talvevaheajal saavad pealinna lapsed ja noored osa ürituste rohkest koolivaheajaprogrammist, kus arendavaid ja lõbusaid tegevusi on pakkumas nii huvikoolid, noortekeskused kui ka raamatukogud

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul pakub saabuv vaheaeg lastele ja noortele arvukalt võimalusi arendavaks ja lõbusaks ajaveetmiseks, edastab Tallinna linnaplaneerimise amet.

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ajaloolise hõnguga Harju tänava uisuplats >>

"Koolivaheaeg on eelkõige aeg õppetööst puhkamiseks, et uueks aastaks taas jõudu koguda. Mul on hea meel, et pealinna huvikoolid, muuseumid ja noortekeskused pakuvad Tallinna lastele koolivaheajal niivõrd mitmekülgset programmi, kust iga noor leiab endale meelepärase ja põneva tegevuse, mis võimaldab õppimisest puhata ja ühtlasi põnevalt ning arendavalt aega veeta," tutvustas abilinnapea tänavust koolivaheajaprogrammi.

Noortekeskustes saab koolivaheajal osaleda vahvates jõulumeisterduste töötubades, mängida jõuluteemalisi viktoriine, koostada uueks aastaks oma isiklik nimekiri lõbusate ülesannete ja eesmärkidega, valmistada kokandusringides tervislikke ja maitsvaid aastavahetuse snäkke ja palju muud.

Lapsed hakkavad taas küünlaümbriseid koguma >>

Lisaks noortekeskustele on koolivaheajal vahvad tegevusi toimumas ka mujal. Nii saab näiteks Vabaõhumuuseumis nutika mobiilirakenduse abil tutvuda muuseumi ekspositsiooniga hoopis põnevamal moel ning seigelda talvises orienteerumismängus, kus saab tutvust teha talude ja Eesti ajalooga rollimänguliste tegelaste abil.

Tallinna loomaaed ootab pühade ajal väikeseid loomasõpru külla, et üheskoos vaadata, mida jõuluvana loomaaia asukatele kingib. Tallinna keskraamatukogu haruraamatukogudes saab vaheajal aga meisterdada, külastada nukuetendusi, osaleda Lego ehitamisvõistlustes ja roboti ehitamise töötubades, õppida arvutigraafikat ja teha palju muud põnevat.

Psühhoterapeut: vilets mälu on lapse puhul parandatav >>

Lapsed on koolivaheajal oodatud ka vahvatesse laagritesse. Nii alustavad jaanuaris linnalaagri tegevustega mitmed pealinna noortekeskused ja huvikoolid. Kel soovi aga aktiivsemalt vaheaega veeta, saab osaleda ka lõbusates ja sportlikes laagrites linnast väljas. Näiteks on jaanuaris tulemas loodusuurijate laager Läänemaal ja suusalaagrid Kurgjärvel.

Koolivaheajal toimuvate ürituste ja laagritega saab tutvuda Tallinna noorteinfo veebilehel. Koolivaheaja infot koondab ja vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Talvine koolivaheaeg algab 23.12.2017 ja kestab kuni 07.01.2018.

Samal teemal

Lapsed kasvagu ilma tattoode, solaariumi ja krõpsudeta
Tallinna lasteaia­lapsed saavad tasuta süüa
Lapsed vajavad õigusemõistmisel suuremat turvatunnet
Puudustkannatavad lapsed said toidulisa
Puudega lapsed saavad teenusele ilma järjekorras ootamata
Euroopa ülekaalulised lapsed on valitsuste süü
Leidlikumad laste ja noorte ideed saavad tunnustuse
Kasvas haigusega sündinud laste arv
Laste Vabariik tähistab Eesti 100. sünnipäeva
Tagid:
programm, koolivaheaeg, talv, lapsed, noortekeskus, raamatukogu, Loomaaed, kool, Vadim Belobrovtsev, Eesti, Tallinn

Peamised teemad