01:44 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Ühiskond
lühendatud link
2010

Teisipäeva hommikul käisid peaminister Jüri Ratas ja Pirita linnaosa vanem Alina Tubli Toidupangas jõulupakke komplekteerimas

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Ratas rääkis, et on töökaaslastega käinud Toidupanka abistamas juba neli-viis aastat, vahendas Pealinn. "Ma tänan neid inimesi, kes Toidupangas igapäevaselt vabatahtlikuna abis käivad," ütles peaminister.

Toidupank ootab kogumiskastidesse annetusi >>

"Mul on suur palve kõikidele kaubanduskeskustele — kui te näete, et teil on võimalus anda inimestele, kes tõesti vajavad kas kaerahelbeid või muid toiduaineid, siis palun võtke ühendust Toidupangaga," tegi Ratas ettepaneku.

"Toidupanga poolt tehtud pakid on tõepoolest väga kaunid ja mina loodan, et ka väga maitsvad. Eriti jõulude ajal," sõnas peaminister.

Toimetulekuraskustes perede tarbeks saab annetada toitu 47-s kaupluses üle Eesti, tänavu esmakordselt ka Keilas, vahendas Sputnik Eesti.

Kampaaniaga on liitunud valik Prisma, Rimi, Selveri, Maksimarketi, Konsumi ja Maxima toidupoode ning Stockmanni toidupood Tallinnas.

Toidupanga kogumispäevadel koguti üle 43 000 kilo toitu >>

Igapäevaselt teeb Toidupank koostööd firmadega, et päästa kaubandusest ja tootmisest see toit, mida mingil põhjusel müüa ei ole võimalik ning jagab selle abivajajatele.

Toidukogumispäevad on üle-eestiline toidupankade heategevusaktsioon, mis annab just eraisikutele võimaluse aidata kohalikke puuduses elavaid peresid. Tänavu toimuvad toidukogumispäevad juba 8. aastat järjest.

Tagid:
abi, toit, ühiskond, vabatahtlik, jõulud, Eesti Toidupank, Jüri Ratas, Eesti, Tallinn

Peamised teemad