18:50 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Ühiskond
lühendatud link
24 0 0

2018. aastal jätkavad naiste tugikeskuse teenuse osutamist suures osas senised teenusepakkujad, muutuvad Võru- ja Viljandimaa tugikeskused

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Võrumaal hakkab teenust osutama MTÜ Võrumaa Naiste Tugikeskus ja Viljandimaal MTÜ Viljandimaa Naiste Tugikeskus. Saaremaal, Lääne-Virumaal, Läänemaal ja Hiiumaal, Raplamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Põlvamaal ja Valgamaal sõlmiti halduslepingud seniste teenuseosutajatega, teatab Sotsiaalkindlustusamet.

Vägivallaennetuse auhinna pälvis viis inimest >>

Ameti ohvriabi osakonna projektijuhi Triin Raudsepa sõnul sõlmiti lepingud nendes piirkondades, kus senised lepingud tugikeskustega lõpevad 31. detsembril. Raudsepp selgitas, et naiste tugikeskuse teenuse eesmärk on aidata vägivalla ohvriks langenud naistel sellest olukorrast pääseda ja saavutada iseseisev toimetulek. Selleks pakutakse talle nõustamist ja vajadusel ka turvalist majutust.

"Oluliseks eesmärgiks teenuse osutamisel on nii taasohvristamise ärahoidmine kui vägivalla ohvrite iseseisvuse – ka majandusliku – saavutamine. Teenust rahastatakse riigi poolt," sõnas Raudsepp.

Naiste tugikeskuste rahastamine suureneb >>

Teenuse raames pakutakse ohvrile ja tema lastele turvalist ajutist majutust ning viiakse läbi nende esmane kriisinõustamine, samuti tagatakse ohvri ja tema laste juhtumipõhine nõustamine ja ohvri juriidiline nõustamine, psühholoogiline nõustamine ning psühhoteraapia.

Ohvriga kaasas olevate laste puhul viiakse läbi esmase abivajaduse hindamine ja abistamine. Samuti abistavad naiste tugikeskused nende poole pöördunud naisi suhtlemisel asjaomaste asutustega ja koordineerivad vajadusel eri organisatsioonide koostööd abi andmisel.

Euroopa naisühendus jälgib murega olukorda Eestis >>

2017. aasta esimese kuue kuuga oli naiste tugikeskustel üle Eesti kokku 1637 klienti. Keskustesse pöördunud ohvrite arv on igal aastal kasvanud – kui 2011. aasta jooksul oli naiste tugikeskuste klientide koguarv 1180, siis 2016. aastal oli kliente 1939.

Tagid:
ohvriabi, abi, toetus, naised, tugikeskus, Triin Raudsepp, Eesti

Peamised teemad