06:04 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1362
  • RUB75.4270
President ootab noori Eestile kirjutama, illustratiivne foto

President ootab noori Eestile kirjutama

© Sputnik / Alexander Lipovets
Ühiskond
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (197)
2710

President Kersti Kaljulaid kutsub kõiki 10.–12. klassi noori Eesti 100. sünnipäeva puhul kaasa mõtlema ja Eestile sünnipäevakõnet kirjutama

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Parima kõne saab võitja ette kanda riiklike teenemärkide jagamisel veebruaris, edastab presidendi kantselei.

Saada oma foto maailma kõige pikemale sünnipäevakutsele >>

Oma aastalõpukõnes kutsus president Kaljulaid noori üles rääkima nendega, kes täidavad täna leheveerge ja kõnepulte: "Ainult meie mõtetest ma teie tulevikku, kallid Eesti noored, otsida ei tahaks. Ma tean vaid seda, et te tahate olla õnnelikud. Aga kuidas te seda teha kavatsete? Palun rääkige meiega, kes me täna otsustame! Palun pange oma mõtted kirja. Nüüd ja praegu. Kirjutage Eestile!"

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ehkki möödunud kohalikud valimised noori liigselt ei kõnetanud, näitas Maapäeva 100. sünnipäevaks kirja pandud Noorte Manifest riigipea sõnul, et Eesti tulevik läheb noortele korda: "Sama keelt räägivad te teod merepäästjatena, vabatahtliku noortetöö tegijatena, noorkotkaste ja kodutütardena, kodu-uurijatena ja kodukandi elu edendajatena. Rääkige just nüüd, sel aastal, kui esimene sajand – lõpp hea, kuid kõik selles sajandis kaugeltki mitte – jääb seljataha. See sünnipäeva-aasta ei peaks mu meelest koosnema peamiselt meenutustest."

President kolib sügisel kuuks ajaks Narva >>

Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril Eesti Tänab sündmusel Narvas, kus president Kersti Kaljulaid annab riiklikud teenetemärgid inimestele, kelle pikaaegne pühendumus oma tegevusele ja tööle on muutnud kogu Eesti paremaks.

Rohkem infot leiab siit.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (197)
Tagid:
kool, noored, konkurss, võitja, kõne, Eesti Tänab, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad