18:10 19. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1505
 • RUB75.5050
Peaminister Jüri Ratas kohtumisel rahvusvähemuste ühenduste esindajatega

Peaminister kohtus rahvusvähemuste esindajatega

© Фото : Riigikantselei
Ühiskond
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (178)
3410

Rahvusvähemused tunnevad meie riigi juubeli vastu elavat huvi ning tahavad Eesti arengusse panustada, ütles peaminister Jüri Ratas kohtumisel rahvusvähemuste ühenduste esindajatega

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas kohtus teisipäeval rahvusvähemuste ühenduste esindajatega, kellega arutati nii rahvusvähemuste osalemist Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva üritustel kui ka nende rolli ja võimalusi panustada meie ühiskonnas tervikuna.

Встреча Юри Ратаса с нацменьшинствами
© Фото : Riigikantselei
Peaminister arutada Stenbocki majas vähemusrahvuste esindajatega nende panust Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisse

"Loomulikult on valitsuse ja kogu meie riigi jaoks väga oluline, et meie ühiskond oleks sidus ja terviklik ning kõigil Eestimaa inimestel oleks siin hea elada. Seda sõltumata nende soost, vanusest, emakeelest, sotsiaalsest staatusest või elukohast," ütles peaminister Jüri Ratas kohtumisel, kus osales üle 30 rahvusvähemuste ühenduse esindaja.

Grigorjan: probleeme lahendatakse töölaua taga, mitte vastuvõttudel >>

"Seepärast teeb mulle heameelt, et rahvusvähemuste esindajad tunnevad elavat huvi EV100 ürituste vastu ning ma loodan, et meie piduüritused jõuavad seeläbi võimalikult paljude siinsete elanikeni," lisas Ratas.

Rahvusseltside eestkõnelejad väljendasid kohtumisel muret oma noorte käekäigu üle. Olukorras, kus paljud noored inimesed lahkuvad Eestist välismaale, on rahvusvähemustest noorte puhul nende naasmise tõenäosus veelgi väiksem kui nende eestlastest eakaaslaste puhul.

Ühenduste esindajate sõnul on nende soov Eesti ühiskonna arengusse panustada siiski suur ega piirdu ainult rahvuskultuuri ja —kööki tutvustavate üritustega. Koos avaldati lootust, et Eesti sajanda juubeli aastal kasvab ka meedia huvi nende algatuste vastu.

Mis on viltu Eesti rahvusvähemuste kojas >>

Tegemist oli esimese sedalaadi kohtumisega, kuid peaminister Ratas avaldas lootust, et selline suhtlemine muutub regulaarseks ja et kohtumistest saab tõhus täiendus kultuuriministeeriumi rahvusvähemuste kultuurinõukoja tööle.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (178)
Tagid:
mitte-eestlased, eestlased, ühiskond, ühendus, vähemusrahvas, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Stenbocki maja, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad

 • Kertši elanikud jätsid hüvasti kolledžirünnaku ohvritega

  Kertšis toimus hüvastijätutseremoonia sealses polütehnilises kolledžis asetleidnud veresauna ohvritega. Ühe kolledžiõpilase relvastatud kallaletungi tagajärjel hukkus kakskümmend üks inimest.

  6
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  15
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  11