15:25 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Ühiskond
lühendatud link
33 0 0

Kuna ilmateenistus prognoosib lähipäevadel miinuskraade nii öösel kui ka päeval, hoiatavad päästjad ülekütmise eest

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. "Külma ilmaga hoidu ülekütmisest, korsten peab olema puhas ja ärge sulgege siibrit liiga vara. Kui lisasoojuse saamiseks on vaja kasutada elektrilisi radiaatoreid või soojapuhureid, tuleb seda teha mõistlikult, et elektrisüsteemi mitte üle koormata. Soojapuhureid ja radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta," soovitab päästeamet, vahendab Pealinn.

Õige kütmine tagab puhtama õhu >>

Täiskasvanutel on viimane aeg lastele meelde tuletada jääohutuse põhitõed, sest kerge jääkirme on juba peale saanud nii mõnigi kraav kui ka tiik. Jääle on ohutu minna alles pärast paarinädalast pidevat külma, kui jää paksus on vähemalt 10 sentimeetrit. 

Meeles tuleb pidada seda, et ka siis võib jää olla õhem sildade juures, kõrkjate ümbruses ning allika- ja suubumiskohtades. Samuti on jää tavaliselt nõrgem voolava veega veekogudes. Ka pragude ja lõhedega jää on ohtlik.

"Kindlasti ärge jätke tähelepanuta oma lemmikloomi. Loomad nagu lapsedki ei taju hapra jääga seotud ohtusid ja võivad läbi õrna jää vette vajuda ning iseseisvalt sealt enam välja tulla ei suuda," rõhutab päästeamet, soovides siinkohal ohutut nädalavahetust.

Päästeamet: väikelastega juhtub liiga palju õnnetusi >>

Seoses jääkatte tekkimisega Peipsi järvele ja Narva veehoidlale ning nõrgal jääl viibimisega kaasnevale ohule inimeludele on alates 13. jaanuarist jääle minek keelatud, seda nii jalgsi kui mootorsõidukitega, vahendas Sputnik Eesti. Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi sõnul on praegune jääkate liiga nõrk, et inimest kanda.

Ilm läheb järjest külmemaks

Sel nädalal läheb ilm päev päevalt külmemaks ning nädala lõpus ja järgmise nädala alguses võib termomeeter näidata kuni kümme miinuskraadi, vahendas Sputnik Eesti ilmateenistuse prognoosi.

Piiratakse liikumist Narva veehoidla ja Peipsi järve jääl, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Аньков

Reede öösel on külma 3-7. Laupäeval tuleb kõrgrõhkkond Eesti kohale ning ilm püsib sajuta. Idakaare tuul on võrdlemisi tugev. Öösel on külma 3-8 kraadi ning idapoolsetes maakondades võib temperatuur veel kraad-kaks madalamale langeda, päeval on külma 1-6 kraadi.

Euroopa Komisjon eraldas ilmakahjude katteks 1,3 miljonit eurot >>

Pühapäeval püsib kõrgrõhkkonna ülekaal ja ilm on sajuta. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Öösel on külma 5-10 kraadi, päeval 2-7 kraadi.

Järgmise nädala esmaspäeval koondub kõrgrõhkkond Venemaa kohale ja selle lääneservas püsib ilm sajuta ja külm. Kagutuul tugevneb. Ööselk on külma 5-10 kraadi, Ida-Eestis võib temperatuur ka alla —10 kraadi langeda, päeval on külma 1-6 kraadi.

Tagid:
ülekütmine, ohutus, külm, loomad, elekter, ilm, ühiskond, lapsed, päästeamet, Eesti

Peamised teemad