15:05 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Ühiskond
lühendatud link
20 0 0

Seoses jääkatte tekkimisega Peipsi järvele ja Narva veehoidlale ning nõrgal jääl viibimisega kaasnevale ohule inimeludele on alates 13. jaanuarist jääle minek keelatud, seda nii jalgsi kui mootorsõidukitega

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi sõnul on praegune jääkate liiga nõrk, et inimest kanda, vahendab Pealinn. "Selleks, et enda elu ja tervist mitte ohtu seada tuleb piirangutest kinni pidada ja nõrgale jääle mitte minna," sõnas Püvi. Piirivalvurid paigaldavad järvelemineku enamlevinud kohtadesse vastavad hoiatussildid.

Püüdsid kala? Anna aru! >>

Harrastuskalur German Sajapin
© Фото : из личного архива Германа Саяпина

"Koostöös kohalike kutseliste kaluritega hoiame jääoludel silma peal ning kui jääkiht inimest kannab, leevendame piiranguid ja anname sellest teada," sõnas Püvi. Ohutu jääleminek on tagatud alles siis, kui jää paksus on kogu järvel ühtlaselt vähemalt kümme sentimeetrit.

Infot jääolude kohta saab lähimast kordonist. Piiriveekogul hätta sattudes helistage kohe hädaabinumbril 112.

Keskkonnaministeerium koostas nimekiri olulisematest õigusaktide muudatustest, mis uuest aastast kehtima hakkavad, vahendas Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus. Näiteks, sellest aastast peavad kalastuskaardi alusel kala püüdvad harrastuspüüdjad esitama püügiaruande.

Eesti ja Venemaa leppisid kokku Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve erinevate kalaliikide püügivõimalused järgmiseks aastaks. Kutselised kalurid saavad järgmisel aastal Peipsi järvest ja Lämmijärvest püüda kokku 4086 tonni kala ehk 579 tonni rohkem kui 2017. aastal.

Üle kümne aasta saab Peipsi järvel taas tinti püüda >>

Venemaa Põllumajanduse järelevalve amet (Rosselhoznadzor) lubas kahel Läti ja Eesti äriühingul tarnida sprotte Venemaale, vahendas Sputnik Eesti detsembris. Seega tulevad Läti firma SIA Karavela ja DGM Shipping AS Eestist Venemaa turule tagasi.

Märgitakse, et teistele äriühingutele kehtestatud piirangud võidakse tühistada pärast Läti ja Leedu võimude poolt tuvastatud rikkumiste kõrvaldamise kohta esitatud materjalide läbivaatamist.

Ilm läheb sel nädalal järjest külmemaks, illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Липовец

Eesti kalatootja rõõmustab Venemaa turule naasmise üle >>

DGM Shipping AS turundusdirektori Alena Protassova sõnul on ettevõte rõõmus Rosselhoznadzori tunnustuse üle oma toodete kõrgele kvaliteedile ja õiguse taastamisele Euraasia majandusühenduse tolliliidu riikide turule.

DGM Shipping AS esindaja rääkis, et Venemaa embargo kukutas järsult kalahindu Läti ja Eesti kaluritele. Protassova sõnul kandsid kalurid suuri kahjumeid ja neil tuli saata kala Taani loomasöödaks ning tihti neelas transpordikulu kogu kasumi.

Tagid:
keeld, jää, kalapüük, oht, kalur, Ida prefektuur, Narva veehoidla, Peipsi järv

Peamised teemad