19:05 19. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
Замерзшее зеркало заднего вида машины

Rohu ja Telliskivi tänaval muutus liikluskorraldus

© Pexels
Ühiskond
lühendatud link
2710

Tallinna Transpordiamet teatab, et Rohu ja Telliskivi tänaval muudetakse liikluskorraldust ning keelatakse Telliskivi tänava ületus mööda Rohu tänavat alates reedest, 12. jaanuarist

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhtaja Talvo Rüütelmaa selgitas, et kuigi ristmik on standardile vastav, esineb antud kohas täiendavalt uurimist vajav liikluspsühholoogiline faktor, mis on ilmselt liiklusõnnetuste põhjustajaks, vahendab linnaplaneerimise amet.

Tallinnas hukkus veoki rataste all teismeline noormees >>

Liiklusmärgid on ristmikul nähtavad ja dubleeritud, nähtavus liiklejate vahel on väga hea, vähendatud on lubatud sõidukiirusi mõlemal ristmikule suunduval tänaval ning täidetud on kõik eeldused ohutuks liiklemiseks. 

Transpordiamet on seda ristmikku juba mõnda aega monitooringud. Viimane liiklusõnnetuse video näitab, et mingil põhjusel otsustab juht "Stop" märgi ees peatumise asemel hoopis kiirendada.

Sellise käitumise põhjuste uurimine on väga oluline, sest on vajalik saada teadmisi, miks juht standardi kohaselt rajatud kahel väga sarnasel ristmikul käitub täiesti erinevalt (ühel annab teed ja teisel mitte).

Seni aga piirati Rohu tänaval liiklus üle Telliskivi tänava liiklusmärkidega ning koheselt pannaksei välja ka liikluskorralduslik põrkeleevendi ning lähiajal ka vastav raudbetoonelement.

Rohu tänavale saab sõita Telliskivi, Ristiku ja Härjapea tänavate kaudu.

Jäävihm on toonud kaasa mitu liiklusõnnetust >>

Millised dokumendid peavad sõidukijuhil kaasas olema

Maanteeamet kutsub kontrollima sõiduki juhtimisel vajalike dokumentide kehtivust, märkides, et liikluses on vajalikud kehtiv juhiluba, tervisetõend, tehnoülevaatus ja kindlustus, vahendas Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Maanteeamet tühistab suurima lubatud sõidukiiruse kehtivuse
© Sputnik / Александр Кряжев

Iga inimene peab olema kursis oma dokumentide kehtivusajaga, teatas Maanteeamet. Sõidukijuhil peavad kehtima juhiluba ja tervisetõend ning sõidukil tehnoülevaatus ja liikluskindlustus. Juhul kui üks neist ei ole kehtiv, siis liikluses osaleda ei saa.

Maanteeamet lõpetab suurendatud piirkiiruse kehtivuse >>

Maanteeameti teatel saab juhiloa kehtivust kontrollida dokumendilt või maanteeameti e-teeninduses kasutades teenust "Juhiloa kehtivuse päring"; tervisetõendi kehtivust saab kontrollida oma perearstilt või maanteeameti e-teeninduses.

Tagid:
autojuht, auto, muudatus, liikluskorraldus, liiklus, Tallinna transpordiamet, Rohu tänav, Telliskivi tänav, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Kertši elanikud jätsid hüvasti kolledžirünnaku ohvritega

  Kertšis toimus hüvastijätutseremoonia sealses polütehnilises kolledžis asetleidnud veresauna ohvritega. Ühe kolledžiõpilase relvastatud kallaletungi tagajärjel hukkus kakskümmend üks inimest.

  9
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  16
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  15