10:56 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Ühiskond
lühendatud link
31 0 0

Facebook korraldab kasutajatele vastavasisulise küsitluse, mille eesmärgiks on ebausaldusväärsete või valeuudiste vähendamine uudisvoos

TALLINN, 20. jaanuar — Sputnik. Sotsiaalvõrgustik Facebook soovib oma kahe miljardi kasutaja arvamust uudisallikate usaldusväärsuse kohta, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Sotsiaalvõrgustikud on saanud pedofiilide põhiliseks tööriistaks >>

Tulevikus saavad eelistuse uudiseid, mille tootjaid peavad kasutajad kõige usaldusväärsemaks. Facebooki juhi Mark Zuckerbergi sõnul jõudis sotsiaalvõrgustik järeldusele, et küsimine kasutajatelt on kõige objektiivsem lahendus.

"Liiga palju on tänapäeval sensatsiooniiha, valeinformatsiooni ja kallutatust. Sotsiaalmeedia võimaldab inimestel jagada informatsiooni kiiremini, kui kunagi varem ja kui me ei tegele nende probleemidega, siis me lõpetame nende võimendamisega," rääkis Zuckerberg.

Kasutajad saavad hakata hinnanguid anna tulevast nädalast alates.

Suhtlusvõrgustike Facebook ja Instagram esindajad osalesid eelmisel nädalal Euroopa politseiorganisatsiooni Europoli ning Suurbritannia, Prantsusmaa ja Belgia politseiteenistuste kohtumisel Haagis, kus arutati võitlust islamistide propaganda vastu.

Suhtlusvõrgustik Facebook võtab kasutusele libauudiste märgistamise mehhanismi
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Europoli vastava osakonna ülema Vincent Semestre sõnul on organisatsioon teinud kaks viimast aastat Facebookiga tõhusat koostööd internetis leviva džihaadipropaganda vähendamiseks.

Facebook on lubanud pühenduda terroristide ja terrorismi toetavate postituste eemaldamisele ja muutma suhtlusvõrgustiku terroristidele vaenulikuks paigaks.

Facebook teatas äsja ühtlasi, et kasutajad hakkavad uudisvoos nägema ka üldiselt vähem uudiseid, sest sotsiaalvõrgustik hakkab eelistama sõprade ja sugulaste postitusi.

Esitage kasutajakonto! USA tolliamet võttis kasutusele „aususe testi" >>

Facebook teatas aasta tagasi, et hakkab testima süsteemi, mis lubab kasutajatel klikkida uudistele, mille tõepärasuses nad kahtlevad, vahendas Sputnik Eesti

"Me usume inimestele hääle andmisse ja sellesse, et me ei tohi ise muutuda tõe vahekohtunikeks. Seega läheneme me sellele küsimusele ettevaatlikult," ütles Facebooki asepresident Adam Mosseri blogipostituses.

200 000 eestlase sotsiaalmeedia konto paroolid murti lahti, illustratiivne foto
© Sputnik / Денис Грабусов

"Me oleme suunanud oma jõupingutused halvimast halvimale, selgetele võltsingutele, mida spämmijad enda huvides levitavad, ja kaasame nii meie kogukonna kui ka välisorganisatsioone," lausus ta.

Parim Euroopa kuriteoennetuse projekt tuleb Eestist >>

Facebook on langenud kriitika alla suutmatuse tõttu piirata libauudiste levitamist, mis võis mõnede kriitikute hinnangul maksta USA demokraatide presidendikandidaadile Hillary Clintonile valimisvõidu.

Facebook on lükanud tagasi väite, justkui võisid sotsiaalvõrgustikus levitatud libauudised valimistulemusi mõjutada, ent on hoogustanud jõupingutusi libauudiste välja sõelumiseks.

Tagid:
sotsiaalvõrgustik, kasutajad, allikas, uudis, arvamus, Facebook, Mark Zuckerberg, maailm

Peamised teemad