18:58 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Ühiskond
lühendatud link
3010

Briti psühholoog Martin Graff Lõuna-Walesi Cardiffi ülikoolist rääkis, milliseid negatiivseid tagajärgi võivad tuua romantilistele suhetele nn mikroskoopilised truudusemurdmised suhtlusvõrgustikes

TALLINN, 20. jaanuar — Sputnik. Tillukese truudusetusena kirjeldataks nn halli ala sõpruse "täieliku" reetmise vahel. Sõnastikus Urban Dictionaries on säärane määratlus: "…kui keegi murrab oma partnerile truudust, aga seda ainult natu-natukene".

Graff selgitas, milliseid tegevusi nimelt võib suhtlusvõrgustikes pidada pisikesteks truudusemurdmisteks, vahendab RIA Novosti viitega  ajalehele Daily Telegraph.

Noored alustavad ja lõpetavad suhteid internetis >>

"See võib olla midagi väga lihtsat, näiteks pidevalt laikida kellegi postitusi või instagramme või kommenteerida kellegi kodulehel Facebookis," sedastab psühholoog.

Teiste näidete hulgas on uitamine endiste partnerite kontodel, harjumus saata postitusi edasi kellelegi, kes ei ole teie kallim, südame- või lillekujulised emotikonid, vajadus pidevalt värskendada võõraid instagramme ja nii edasi.

"Inimestevahelise suhtluse ja suhete vaatenurgast ei ole selles üldse midagi uut," ütleb Graff. Tema sõnul näitavad uuringud selgesti, et sedamööda, kuidas inimesed on hakanud sagedamini sotsiaalvõrgustikke kasutama, on kasvanud ka sellest ajendatud tülide arv.

Uuring: eestlased loobuks enne seksist kui nutitelefonist >>

Graff juhtis tähelepanu veel ühele peensusele: netis on nüüd partneri ettevõtmisi jälgida märksa lihtsam kui varem. "Facebooki või Instagrami tüüpi veebilehtedesse kaevumiseks erilisi jõupingutusi tarvis ei ole," selgitas psühholoog.

Varem on pisitruudusetuse üle arutlenud Austraalia psühholoog Melanie Schilling. Intervjuus väljaandele Huffington Post seletas ta, kuidas võidakse sellistes tegevustes süüdlaseks arvata.

Schillingi sõnul on võtmeküsimuseks saladuslikkus: nii et kui inimene mingi netivestluse peitu pistab, kui tema partner tuppa tuleb, siis järelikult tasub seda nimelt tähele panna.

Venemaal tahetakse keelata lastel sotsiaalvõrgustikke kasutada >>

Psühholoog märkis ka, et selliseid hetki tasub oma neiu või noormehega arutada, kuid jääda seejuures "objektiibseks ja ratsionaalseks", muutumata samas "subjektiivseks ja emotsionaalseks".

"Lubades pisitruudusetustel jätkuda, loote te suhete mudeli, mis avaldab teile negatiivset mõju ja võimaldab teie partneril omapäi koogitükikest näksida," nentis Schilling.

Tagid:
truudus, suhted, ühiskond, suhtlusvõrgustikud, internet, Martin Graff, Suurbritannia, maailm

Peamised teemad