10:29 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Ühiskond
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
60 0 0

President Kersti Kaljulaidi väljakuulutatud kõnekonkursile "Kirjuta Eestile" saavad keskkooliealised noored saata kõnesid veel 31. jaanuarini

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Oma aastalõpukõnes kutsus president Kaljulaid noori üles kirjutama kõne Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks:

"Ainult meie mõtetest ma teie tulevikku, kallid Eesti noored, otsida ei tahaks. Ma tean vaid seda, et te tahate olla õnnelikud. Aga kuidas te seda teha kavatsete? Palun rääkige meiega, kes me täna otsustame! Palun pange oma mõtted kirja ja kirjutage Eestile!"

President ootab noori Eestile kirjutama >>

Üleskutse teemaviide on #kirjutaEestile, edastab presidendi kantselei.

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

Riigipea kutsus noori üles kirjutama kõne, kus mõtlevad sellele, mida tähendavad nende jaoks meie maa ja meie inimesed ja mida peab üks 100-aastane riik kalliks pidama, et hästi ja õnnelikult edasi kesta? Milline on see riik, kui me tähistame sünnipäeva 50 või 100 aasta pärast?

Kõne pikkuseks võiks olla kuni viis minutit ning selle võib saata kirjalikult või videona. Parima kõne valib välja žürii, kuhu kuuluvad lisaks presidendi kantselei esindajatele ka EV100 korraldustoimkonna juht, näitleja ja lavastaja Jaanus Rohumaa, kommunikatsiooniekspert Daniel Varik ning kirjanik Andrus Kivirähk.

Kõnesid ootab presidendi kantselei hiljemalt 31. jaanuariks aadressile: kirjutaEestile@vpk.ee. Kõnele tuleb lisada juurde muu oluline: nimi, kool, vanus, aadress ja telefoninumber. Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril Eesti Tänab sündmusel Narvas, kus president Kersti Kaljulaid annab riiklikud teenetemärgid inimestele, kelle pikaaegne pühendumus oma tegevusele ja tööle on muutnud kogu Eesti paremaks.

Rohkem infot leiab Vabariigi Presidendi kodulehelt.

Miiamilla kutsub oma lugusid jutustama >>

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtt toimub sellel aastal 24. veebruaril Tartus Eesti Rahva Muuseumis, juubelivastuvõtu kunstilise lahenduse loob teater NO99, vahendas Sputnik Eesti.

23. veebruaril 1918 Pärnus ja 24. veebruaril Tallinnas kuulutas Eestimaa Päästekomitee välja iseseisvusmanifesti. Praegu tähistatakse iga aasta 24. veebruaril Eesti Vabariigi aastapäeva.

EV100 juubeliperiood algas 2017. aasta 16. aprillil selle sündmuse meenutamisega ning kestab 2. veebruarini 2020, mil möödub 100 aastat Tartu rahu sõlmimisest.

EV100 tähistamine algas Peterburis, vahendas Sputnik Eesti aprillis. Peaminister Jüri Ratas osales Peterburi Jaani kirikus Eesti Vabariik 100 sündmuste tähistamisel.

EV100 tähistamine algas Peterburis >>

8. aprillil möödus 100 aastat päevast, mil 40 000 eestlast osalesid Petrogradis meeleavaldusel, millega nõuti Eestile omavalitsusliku autonoomia andmist. Eestlased alustasid meeleavaldusega Jaani kiriku juurest ja võtsid suuna Tauria palee juurde, kus asus Venemaa Ajutine Valitsus.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
noored, koolilapsed, kõne, konkurss, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Kirjuta Eestile, presidendi kantselei, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad