10:19 24. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1367
  • RUB75.2297
Valentinipäev ehk sõbrapäev on 14. veebruaril

Ise disainitud postkaart on hinnatud sõbrapäevatervitus

© Sputnik / Максим Богодвид
Ühiskond
lühendatud link
64 0 0

Sõbrapäeva eel saavad kõik huvilised Omniva e-poest oma sõpradele saata ise disainitud postkaardi ning sõbrapäevašokolaadi - käegakatsutav postkaart on midagi enamat kui postitus Facebooki seinal või tervitus e-kirjaga

TALLINN, 10. veebr — Sputnik. Omniva postiäri juhi Mari Allese sõnul saadetakse sarnaselt jõuludele ka sõbrapäeva ajal kirju tavapärasest rohkem, vahendab Pealinn. "Kui varem oli postkaardi saatmisel takistuseks sobiva kaardi valimine ning ümbriku ja kirjakasti leidmine, siis nüüd on võimalik oma postkaart täiesti ise kujundada ning ka e-poest teele saata," selgitas Allese.

"Sõbrapäeva puhul saab kampaania korras oma kujundatud kaardile juurde lisada ka sõbrapäevatemaatilise Kalevi šokolaadi," lisas Allese. Sel juhul lisatakse ümbrikusse lisaks omanäolisele sõbrapäevakaardile ka üks Kalevi sõbrapäevašokolaad.

Kingitus sõbrapäevaks >>

Allese sõnul on kaardi kujundamine ja teele panemine tehtud imelihtsaks. "Tahtsime, et kaardi veebist teele panemine oleks jõukohane nii lastele kui vanemale generatsioonile, kuna digilahendus ei tohiks olla keerulisem kui kiri füüsiliselt kirjakasti postitada," lisas Allese.

Seda, et käegakatsutav postkaart on midagi enamat kui postitus Facebooki seinal või tervitus e-kirjaga kinnitas ka Suurbritannia postifirma Royal Maili poolt läbiviidud uuring, millest selgus, et üle 80% inimestest eelistab näiteks paberil jõulukaarti e-kaardi või muu sotsiaalmeedia jõulutervituse asemel.

Postkaardi kujundamiseks võib valida ükskõik millise enda või tuttava tehtud pildi, see üles laadida ning läbi veebikeskkonna sobiliku tervitustekstiga sõbrale saata.

Teksti saab lisada ning paigutada nii kaardi esi- kui tagaküljele ning tellimusel saab sisestada ka sõbra aadressi ning füüsiline kaart läheb ilma postkontori või kirjakasti külastuseta otse sõbrale.

Omniva hakkab testima kirjakandjate elektrimopeede >>

Kel omanäolisest postkaardist väheks jääb, saab kirjasaatmiseks tellida ka oma disainiga postmargid. Allese sõnul on ka oma disainiga postmargid ehk Minu Margid viimasel ajal vägagi populaarseks osutunud.

"2017. aastal telliti kokku 17220 ise disainitud postmarki, mis on 71% võrra rohkem kui 2016. aastal," selgitas Allese. Nii Minu Marke kui ka oma disainiga postkaarte saab tellida Omniva e-poest. Lisaks on e-poes müügil ka spetsiaalsed sõbrapäeva postkaardid.

Loomadevaheline sõprus: rebane ja pesukaru ühe katuse all >>

Kaardi ning postmargi kujundamisel kehtib üldiselt reegel, et lisatav pilt peab olema enda tehtud või autoril peab olema õigus antud foto kasutamiseks. Rikkuda ei tohi üldist head tava ja kombeid ning kujundatud kaart ei tohiks kedagi solvata või rikkuda kellegi mainet.

Kolm suurepärast sõbrapäeva kaardi valmistamise võimalust — uudisteportaali Sputnik Eesti videos.

Детский социально-реабилитационный центр Отрадное
© Sputnik / Кирилл Каллиников
Esmalt hakati valentinipäeva tähistama lasteaedades ja koolides

Valentinipäev ehk sõbrapäev — 14. veebruar

Eestisse jõudis see vana tähtpäev Soome vahendusel alles 1980. aastate lõpul ja sai siin sõbrapäeva jooned. Esmalt hakati valentinipäeva tähistama lasteaedades ja koolides, kus toimusid valentinilaadad, kleebiti üksteisele otsaette südamekesi ja avati valentini- postkontor või saadeti valentinipäeva tervitusi ning kaarte õpetajatele ja sõpradele.

Valentini- või sõbrapäeva sisuks on meil üldse lähedasi inimesi meeles pidada, kuigi algselt oli päev pühendatud armastusele ja kallimale, kellele anti oma tunnetest märku või tehti kingitusi: Lääne-Euroopas ja Ameerikas reklaamitaksegi seda kui armastusavalduste, kihlumis- ja pulmapäeva.

Meil müüakse 14. veebruaril ehk sõbrapäeval poodides spetsiaalselt kaunistatud maiustusi ja pisemad temaatilisi kingitusi. Rõhutatakse ka tava kinkida sõpradele lilli. Isevalmistatud kaartide ja sõnumite kõrval leiab puna-roosade temaatiliste kaartide tulva kõigist kauplustest.

Allikas: Berta

Tagid:
postkaart, kuupäevad, tervitus, armastus, ühiskond, sõbrapäev, valentinipäev, Omniva, Eesti

Peamised teemad